Forum Kuralları

Forum Kuralları

Forum Kuralları !

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ !

1-) Tüm üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması ya da kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

2-) Siteye üye olan tüm kullanıcılar otomatik olarak Yetkileri sınırlarındaki tüm bölümlere erişim kazanırlar (Bazı özel admin ve yetkili bölümleri hariç).

3-) Forum’a gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Admin ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır. Yasadışı herhangi bir içeriği forumda yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yasadışı içerik (mp3,program,crack,serial) veya genel ahlaka ve Türk aile yapısına aykırı resim,video,yazı paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı bize aittir.

4-) Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır. Lütfen tamamı büyük harflerden ve kalın yazılardan oluşan konu başlıkları kullanmayınız.

5-) Her üyenin yalnızca bir hesabı olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için en alttaki Bize Yazın bölümünü kullanın. (10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda, sitenin teknik özelliklerinden ve forumda çöp mesaj barındırmak istememizden dolayı kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur)

6-) Türkiye Cumhuriyeti ve herhangi bir dini inanç karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon...).

7-) Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.

8-) Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. Sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.

9-) Reklam amacı içeren ,herhangi bir firma adı,marka,web adresi vb. tüm içerik yayınlamak yasaktır.Bu tarz paylaşımda bulunanlar siteden uzaklaştırılır ve engellenir.

10-) Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans göstermiyoruz. Art niyetle insanları üzmek kesinlikle yasaktır.

11-) Forum ile ilgili tereddüte düştüğünüz, sormak istediğiniz ya da şikayetçi olduğunuz bir konu olduğunda, foruma yazmak yerine Bize Yazın formunu kullanınız.

12-) Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda “Arama” yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır. (01.04.2015 sonrası) Konularda "Genel Başlık" Ana konu" "Hakkında Herşey" gibi genel başlık kullanımı yasaktır. Aksi durumda konunuz her ne olursa olsun silinir.

13-) Forumda tartışma çıkarılması kesinlikle yasaktır. Tartışmaya katılan tüm üyeler belirli bir süre uzaklaştırılır.

14-) Avatarlarda kullanılan resimlerin boyutu Herhangi Bir Şekilde Tahrik Edici,Hakaret İçeren yada Benzeri Grafikler,Resimler Kullanmak Yasaktır ! İmzanıza resim yüklemek için sadece imza düzenleme bölümünden İmza Resmi yükle kısmınız kullanabilirsiniz.Kurala uymayan imzalar silinir ve tekrarında uzaklaştırılırsınız.

15-) Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi)

16-) Böyle bir ortamda yapılmaması gereken herhangi bir şeyi yapmak; özellikle mesaj sayısı artırmak için art arda, gereksiz yere, boş içerikli mesajlar göndermek yasaktır. (Muhtemelen önce uyarılırsınız)

17-) Forumda paylaşımı yapılan her içeriğin Yasa dışı olmaması telif hakkının korunması gerekmektedir. Bu nedenle yetkisiz paylaşımlar yasaktır !

18-) Foruma yazılan mesaj veya konular kuralları ihlal etmediği sürece silinemez veya silinmesi talep edilemez.Üyelik silme talebinde ise,üyelikte verdiğiniz tüm bilgiler silinir ve silinmiş üye olarak görünürsünüz.

19-) Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar.

20-) Passatturkiye.com üzerinde paylaşılan tüm resim,video,yazı vb.içeriklerin telif ve yayın hakları Passatturkiye.com yönetimine verilmiş kabul edilir.Daha sonra bu yayınlarla ilgili hak iddia edilemez.Kaldırılması veya gizlenmesi talep edilemez.

21-) Passatturkiye.com'a üye olurken verdiğiniz tüm bilgiler (telefon,Email) 3.şahıslarla paylaşılmaz. Bu bilgiler sadece Passatturkiye.com tarafından duyuru, tanıtım,organizasyon ve reklam amaçlı kullanılabilir.Üye olurken bunu kabul etmiş sayılırsınız.


Aramıza hoş geldiniz Saygılar,1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64