PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güncelleme sonrası 7 - DSG sorunlarıizmirli
09 04 2014, 12:06
Merhaba

Forumdaki ilk mesajım,

2010 model passat 1.8 TSI 7 ileri DSG aracım var, ilk benzinli aracım ama ilk DSG li passat aracım değil buyüzden DSG yi az buçuk tanıyorum.

Aracımı ikinci el olarak aldım, eksper için servise gittik ve servis yeni bir yazılım olduğunu bunun yüklenmesi gerektiğini eğer yüklenmezse aracın servise giremeyeceğini söylediler ve bende kabul ettim.

Yazılım yüklenmeden iki gün önce aracı bolca kullandım ve hiç bir sorun yoktu vites geçişleri çok iyiydi. Güncelleme yapıldı ve aradan bir hafta kadar geçti ilk gün sorun yoktu ama yavaş yavaş sorunlar başladı,

şuan araç sakin kullanımda vites büyütürken hafif öne doğru yığılıyor ilk 3 vitesde bu bariz belli oluyorken 4-5 de çok az belli oluyor 5 den 6 ya sonra 7 ye geçişte ise hiç bir sorun yok.

D veya S fark etmez dip gaz yapınca araç her vites değiştirmesinde manuel araç gibi vites geçişini hissettiriyor hatta ben manuelde daha sarsıntızı geçiş yapıyorum.

diğer taraftan vites küçültürken hiç sorun yok, 7. vites 200 de giderken ani ve sert fren yapıyorum araç durana kadar 1. vitese kadar hiç sorunsuz ve sarsıntısız vitesi küçültüyor.

bir diğer nokta, D ye alıp dip gaz ile giderken 150 km de 4. vitesde oluyor araç ve ayağımı tamamen gazdan çekince araç 5-6 ve 7 ye geçiyor yine hiç sarsıntı yok ama ayağım gaza gittimi iş değişiyor

Yeni yazılım aracı mahvetti, işin en kötü yanı servise gidiyorum usta ( nasıl bir ustaysa ) araca bakıyor ve bu normal diyor, test araçları var 1.4 DSG onunla teste çıkıyoruz araç yağ gibi akıyor bu neden böyle dediğimde ise bu 1.4 seninki 1.8 ondan diyor böyle bir saçmalık olabilir mi