PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doguş çıldırmış......alnescafe
16 02 2014, 12:25
14243

sitede gezinirken gördüm olmadı doğuş oto intihar etmissin..haberin yok .......


Doğuş Oto'dan almış olduğum sıfır km Volkswagen #passat aracımı satmak istediğimde sol ön kapı ve bagaj kapağında boya olduğu bildirildi ve inanmadığım için bir kaç servise daha göstermeme rağmen her yerde aynı sonuç çıktı. Bunu Doğuş'un kendisine bildirdim aracımı incelediler kendi ustaları aracın sol ön kapısında zımpara yapılarak boya olduğunu ve bunun dışarıda olamayacağını fabrikada boyandığını bildirdi.

Doğuş beni yanılttığı gibi benimde insanları yanıltmam için istersem bana araç boyasızdır diye belge vereceklerini ve bu sayede istediğim yere satabileceğimi bildirdiler, hem boya var dediler hem boyasızdır diye belge vermek istediler. Bu sorunu mahkemeye taşıyorum.......... şikayette yazan bunlar..........

Emre_4758
16 02 2014, 13:31
Allah yardımcınız olsun.

Omer
16 02 2014, 14:02
Çok yazık gerçekten artık güvenemicz arabaları sıfır alırkende gidip kontrol edicez gibime geliyor artık. . .Gerekirse Tazminat davası açın Bu işin peşini bırakmayın. . .

srcnzclk
16 02 2014, 14:11
ağzıma bi kaç tane küfür geliyoda yeri değil.Git 80 90 bin para ver adamlar arabayı boyalı versin yok böyle bi iş.Valla ben olsam işin peşini bırakmaz dava açıp mahrumiyetten + para bile talep ederdim.öyle karakterdekilere bu müstahak.:mad:

Arguss
16 02 2014, 14:16
Benim arkadaşın 2013 model aracı bel altı 6 parça boyalı çıkıyor, sonra tesadüfen farkedyor 6 ay sonra, verdikleri cevap sizin boyatmadığınız ne belli isterseniz mahkemeye verin ama avukatlarımız bu konuda çok başarılıdır gibi bir cevap veriyorlar

muratuysal
16 02 2014, 18:22
Merhaba,bence doguşu suçlamadan önce düşünmek lazım.Belki bayi böyle birşey yapmış olabilir.
Bu çok büyük sorun açar firmanın başına.Eger bayiye gelmeden bişey olmuşsa zaten sigortalıdır doguş o aracı hiç bir bayiye göndermez ama bayi içinde bir sorun olursa belki onlar yapabilir.

shaman
16 02 2014, 18:46
Bu nasıl birşeydir anlayamıyorum. Bundan sonra sıfır araba alırken de mi ustaya göstermek gerekiyor. Aynı durumun daha önce başka bir markada da vuku bulduğunu duymuştum. Dünyanın çivisi çıkmış. Ahlak sükut etmiş. Daha çok şey söylenebilir ama. Allah yardımcınız olsun.

muratuysal
16 02 2014, 18:59
Ya kardeş kardeşi dolandırıyor bu devirde onlar neden yapmasın ki.Gerçekten de çivisi çıkmış bu dünyanın

BMW
16 02 2014, 19:20
Kaç kere dedim size burada sıfır araba alırken baktırın kazalı çıkabiliyor arkadaşımın başına gelmişti mahkemeye verdi diye.Kimse bana inanmadı.Dikkate almadı.Biz biliyoruz da konuşuyoruz.Neymiş ben hayal dünyasında yaşıyormuşum.Ama başkası yazınca doğru oluyor.Benimle polemiğe girmeyin arkadaş.Bunlar ta 3 günlük yoldan gemiyle geliyor.Oradan tıra tırdan bayiye.Bazen nakliyede kazalar olabiliyor.Bayilerde bunları alıp düzeltip senin benim gibi vatandaşlara sıfır diye satılıyorlar.Sizde bu sıfır diye baktırmıyorsunuz ve satacağınız gün ortaya çıkıncada şok olup öyle kalıyorsunuz.Alın size kanıtlı bir vaka daha.Mahkemeyi kazanma şansı çok yüksek.İnşallah orada adalet yerini bulur.Ha bu arada dünyanın çivisi çıkalı bir kere bu Fatih Süleyman Sultan Han Hazretlerinin hürrem denilen kadına inanıp kendi oğlunu öldürtmesiyle adalet kelimesi anlamını yitirdi bile unutun gitsin ve şunu da unutmayın tekrar söylüyorum bu devirde babanıza bile güvenmeyin artık güvende kalmadı adalette.İkisi de anlamını yitirdi.Yani ben bunu anlatamıyorum kimseye.Anlayan anlasın anlamayan da mezarda uyansın hadi iyi forumlar beyler.

experience
16 02 2014, 19:46
Volkswagen in zaten kendisi sorun, bir de distribütörü/bayisi sorun... Açıkcası gram keyif almıyoırum arabamdan, çoktan soğudum bile. Bu tür olaylar her markada olabilse de, volkswagen e çok ... Ne sorunlar yaşadığımı daha sonra bir başlık altında paylaşacağım

ktipiyoz
16 02 2014, 20:03
2006 yılı Altır firmasından sıfır Jetta aldık. 3 sene sonra A profesyonel araç kuaföründe araca pasta cila atılması için bırakıldı. Akşam araç teslim alınmaya gidildiğinde profesyonel usta der ki:" Ya kusura bakmayın sağ ön kapını ile bagajın bir kısmında harelenme oldui benim hatam değil boyandığı için tam yapamadım".. Bi anda şimşekler çakılır aracı önce özel sonra alındığı yerede boya kontrolleri yapılır evet aracın denilen parçaları boyanmıştır cevabı alınır. Almanya VW mesaj biz ilgilenmiyoruz tek yetkili doğuş denir. Doğuşa yazılır biz sağlan teslim ettik, siz çarpmışsınız dendiği anda sigortalar atar. Ama elde bir şey yoktur. Hemen efsanevi diyaloglar, gemiden inmiştir, kendileri boyamıştır vs vs vs...

firmaya sorulur araba almaya gelirken size güvenmediğimiz için kendi ustamız veya boya kalınlık ölçer ölçüp teslim alabilir miyiz? Cevap tabi ki haıyr. Fatura kesildikten sonra istediğinizi yapabilirsiniz cevabı verilir...

Yani durum böle... O yüzden adamlar tekel sonuç olarak. VW alacaksan yapacak bir şey yok. Onlar ne derse o... Almanya bile distribütör o sorununuz onun sorunu diyor.

Taner Göde
16 02 2014, 21:23
Fabrikada araç 3 defa boyanabilir, bu toleranslar içerisindedir. Ayrıca bu aracın kütüğüne de işlenir. Yani aracın hangi vidasını hangi işçinin sıktığı bile bellidir. Boya 3. defada da tutmazsa şase olduğu gibi hurdaya atılır ve yenisi üretilir.

Ufak tefek kusurlar "Nachbesserung" dedikleri rötuş yöntemi ile fabrikada düzeltilebilir ve bu kayıt altına alınır. "Fabrikada boyanmıştır" dedikleri budur.

Şu da bir gerçek ki "boya" konusuna herhalde sadece bizler bu kadar hasta ve hassasız, Almanlar buna çok şaşırıyorlardır, orada bir araç boyandığında bu "iyi" bir adım olarak görülür, ama bizde "kötü" bir uygulamadır. Boya, boyalı mı, boyandı mı, ne boyası... Boyasız araç arayan ve isteyen sıfır ve showroom'dan almalı, yetkili servisin "boyasızdır" belgesin de pekâlâ itimat edilmelidir. Servis "gizlice" boyamışsa ve size söylememişse o zaman hakkınız vardır.

Benim aracımın ön camı da çizikti, birkaç telefondan sonra çözüldü. Kaputum boyandı, ama onun da sebebi var, ve kesinlikle kafama takmıyorum, çünkü yetkili serviste boyandı.

Saygılarımla,

Taner Göde

firatciftci44
16 02 2014, 21:32
chip foose okusa bunları kendini o kadar arbayı boyadığı için çekiçle ezer :D:D14247

sesa
16 02 2014, 22:48
Mahkeme bilirkişiye soracak.Bilirkişi kim.Dolaylı yoldan Doğuş.Sonuç!
Geçmiş olsun Türkiye.