PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Passat'a Oto Koltuğu Tavsiyesibayfe
13 08 2013, 11:51
Arkadaşlar daha önce bu konu açıldımı bilemiyorum aramada da bulamadım konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Minik kızım için 9-18 kg. oto koltuğu alacağım ancak araştırmalarda kafam çok karıştı, çoğu forumlarda Römer markasında üzerinde durulmuş, Muğla'da sadece 1 tane bebek ürünleri satan mağaza olduğu için mecburen internet üzerinden satın alacağım bu yüzden Passatında oto koltuğu kullanan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var. Aradığım özellikler isofix bağlantılı olması, rahat ve konforlu olması, yatar pozisyonu ve terletmeyen kumaş olması. Tavsiyede bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

saydalan
13 08 2013, 14:37
İnternet çok yanıltıcı oluyor. Ben, hanım, minito, ailecek bebek koltuğunda bol çeşite sahip bir mağazaya gittik. İnternette beğendiğim modellerin aslında bebeğime olmadığını kendi gözlerimle gördüm, iyiki sipariş vermemişim dedim. Elleye koklaya recaro beğendik, onu aldık. İsofix bağlantısı yok. Peki neden isofixli almadım? Param mı yetmedi? Hayır. Orada demo yapabilelim diye önü kesilmiş, arkası sabit bir gerçek araç koymuşlar. Beğendiğiniz modeli o aracın koltuğuna sabitleyip bebeğinizi içine oturtup kıyaslayabiliyorsunuz. Emniyet kemeri ile araç koltuğuna bağladığım model, isofixliden daha sabit oldu. İsofixle bağlananlarda yarım cm - bir cm kadar boşluk oluşuyor, ileri geri sallanıyor, titriyor, emniyet kemeri ile bağlanan ise taş gibi. Üstelik isofixli modeller denene denene araç koltuğunun kumaşını aşındırmışlar. Altındaki sarı sünger meydana çıkmış. 3 sene sonra kendi koltuğumun da öyle olacağı düşüncesi, isofixli almamama bir diğer etken oldu.

Kısacası, bebeğinizi yanınıza alın, görerek deneyerek satın alın, internetten fotoğrafa bakarak karar vermeyin. İllaki internetten alacaksanız, yakından görüp kalitesini beğendiğiniz, bebeğinize uygunluğunu test ettiğiniz bir modeli alın.

bayfe
13 08 2013, 16:17
Tavsiyeniz için teşekkürler, anca yolumuz İzmir'e düştüğünde bakabileceğiz

SELÇUK
14 08 2013, 15:39
konu daha önce açıldı. üzerinde konuşuldu.fakat epey süre geçti üzerinden

e bebek magazalarında oldukça çeşit var. ben şahsen maslaktaki magazayı önermiştim.

çünkü çıkma oto koltukları üzerinde beğendiğiniz modeli test etme imakınız var.

ama bunu için sanırım istanbul a gelmeniz gerekecek