PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CC Özel Sipariş Opsiyonel Ekipmanları HakkındaUGR
01 03 2013, 05:14
Arkadaşlar Merhaba;

Bu aralar üzerinde epeyce kafa yorduğum için ilgi alanımın tamamını kaplayan ve bu bilgilerin bazılarına ulaşmak için de derin araştırma yaptığım bir konuda özellikle özel sipariş verecek arkadaşlara da yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir konu açarak aşağıdaki bilgileri paylaşmak istedim.

Biraz uzun ve detaylı oldu ama umarım işinize yarar... :)1 - 1Y3 kodlu XDS Elektronik Diferansiyel Kilidi ( 150 € ) opsiyonunu sipariş edince vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 550,00 TL. ödüyorsunuz ancak Ender Elektronik' te Metin bu özelliği menüden çok çok daha düşük bir fiyata açıyor. ( Fiyatı Ender' de saklı, buradan yazmayayım, uygun olmaz, sorup öğrenebilirsiniz. )

2 - 3FG kodlu Panoramik Cam Tavan ( 680 € ) ile 3Y2 kodlu Arka Camda Elektrikli Perde ( 200 € ) opsiyonunu istiyorsanız, bu iki opsiyonu ayrı ayrı sipariş etmek yerine PHK kodlu Klimatronik Klima, Panoramik Cam Tavan, Arka Camda Elektrikli Perdeyi içeren paketi alın. Opsiyonları ayrı ayrı alınca net bedelde, vergisiz 680 € + 200 € = 880 € ödemek gerekiyor. Ancak paket olarak alınca araçta zaten standart donanımda yer alan Klimatronik Klima için 310 € indirim alıyorsunuz ve paket olarak 960 € - 310 € = 550 €' ya geliyor ve vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 1.200 TL. kazancınız oluyor.

3 - 4F2 kodlı Keyless Access Anahtarsız Giriş Sistemi ( 320 € ) opsiyonu yerine PEL kodlu Easy Open Paketini ( 360 € ) aldığınızda, vergilerden sonra anahtar teslimde sadece 150 TL. gibi bir farkla hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştıracak olan bagaj kapağını arka tamponun altına bacağınızı uzatarak açma fonksiyonunu alabiliyorsunuz.

4 - 4GX kodlu Isıtmalı Ön Cam ( 130 € ) ile 4GY kodlu Kızılötesi Yansıtmalı Ön Cam ( 140 € ) opsiyonları birlikte alınamıyor. Her iki özelliğin bir arada bulunduğu 4GZ kodlu opsiyon CC' de sunulmuyor.

5 - R-Line paketini alırsanız, paketin içinde gelen Titanium Black Tavan Kaplaması için ek olarak bedelsiz olan PNT kodlu opsiyonu da almanız gerekiyor, R-Line paketini almazsanız Titanium Black Tavan Kaplaması istiyorsanız 6NT kodlu opsiyonu alarak net bedelde, vergisiz 180 € ödemeniz gerekiyor.

6 - R-Line paketini alırsanız, paketin içinde gelen Scirocco R veya Golf R direksiyonunda titreşim motoru bulunmadığı için PSP kodlu Şerit Takip Asistanı, yani Lane Assist' i alamıyorsunuz. Aynı sebepten dolayı Lane Assist' i alırsanız da R-Line paketini alamıyorsunuz.

7 - 6SJ kodlu Çift Yüzlü Bagaj Halısı' nın ( 40 € ) bir yüzü standart olan bagaj halısı şeklinde olup, alt tarafı ka kauçuk kaplamalıdır ve çift yüzlü olarak kullanılabilir. Ancak Halı tarafın kenarlarındaki overloklar, kauçuk olan tarafta da gözüktüğü için zamanla aşınıyorlar ve tiftik tiftik oluyorlar. ( Daha önce kullandığım için biliyorum. ) Bunun yerine yedek parça ve aksesuar departmanlarından yaklaşık olarak 150 TL. gibi aynı fiyata tekabül eden bagaj havuzunu almak çok daha mantıklı ve uzun ömürlü olduğu için de daha kullanışlı.

8 - 7A2 kodlu Torpido Gözünde 6' lı CD Değiştirici ( 420 € ) opsiyonu dinozor çağından kalma tarih öncesi bir özellik olup, fiyatı da anahtar teslimde yaklaşık olarak 1.500 TL. gibi saçma sapan bir rakam olduğu için bu özelliği sakın almayın derim.

9 - 7AL kodlu Alarm Plus ( 270 € ) opsiyonu özellikle bu araç için çok önemli bir özellik olup, mutlaka alın derim. Zira araçta standart olarak gelen RCD 510 veya anahtar teslimde 7.500 TL. gibi dünyanın parasını verip de alacağınız güzelim RNS 510' un çalınmasını önlemiş olursunuz. Bu sistemlerdeki hırsızlık oranı salgın hastalık şeklinde.

10 - Aracın standart donanımında Lastik Basınç Uyarı Sistemi mevcut ve uyarısını sadece gösterge tablosunda bir ikaz lambasını yakarak yapıyor. 7K3 kodlu Lastik Basınç Kontrolü ( 120 € ) opsiyonu seçerseniz standart olan sistemdeki ikaz lambasına ek olarak sürücü bilgilendirme ekranında bir araç kuş bakışı resmi etrafında lastiklerin tek tek hava basınçlarını da göstermektedir.

11 - 7X5 kodlu Paralel Park Asistanı, Park Assist ve Ön - Arka Park Mesafe Sensörü ( 600 € ) opsiyonunu seçtiğinizde, aracın standart donanımında yer alan 7X2 kodlu Ön - Arka Park Mesafe Sensörü opsiyonunun fiyatı düşerek net bedelde 600 € - 390 € = 210 €' ya alınabiliyor ve anahtar teslimde sadece yaklaşık olarak 750 TL. farkla bu opsiyonu alabiliyorsunuz.

12 - 8G1 kodlu Light Assist, Uzun - Kısa Far Kontrolü ( 100 € ) opsiyonunu seçtiğinizde, görsel olarak iç dikiz aynasının önünde Lane Asisst' in kamerasından farklı bir kamera geliyor ve iç dikiz aynası VW şeklinde değil Audi şeklinde geliyor.

13 - 9ZZ kodlu Premium Cep Telefon Hazırlığı ( 400 € ) opsiyonunu seçip, R2Z kodlu RNS 510 ( 2.070 € ) opsiyonunu seçmeseniz dahi tavanda köpekbalığı yüzgeci şeklindeki balıksırtı anten geliyor.

14 - PB5 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna ( 670 € ) opsiyonu veya PB7 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna Sol Koltuk Masaj Fonksiyonu ( 720 € ) opsiyonu alındığında geri vitese takınca yan dikiz aynalarının otomatik olarak aşağıya eğilerek kaldırıma yaklaşan arka lastiği gösterme fonksiyonu geliyor. Bu opsiyonlardan herhangi biri alınmazsa araçta gelen modüle bağlı olarak bu özellik sonradan da açılabiliyor. Ancak araçta mevcut olan modül bu özelliği desteklemiyorsa modül takılmak suretiyle bu özellik açılabiliyor.

15 - PB7 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna Sol Koltuk Masaj Fonksiyonu ( 720 € ) opsiyonu, WL9 kodlu Nappa Deri Döşeme Havalandırma ve Sürücü Koltuğunda Masaj Özellikli ( 1.890 € ) opsiyonu veya WSL kodlu Function Kumaş Koltuk Döşemesi Ön Koltuklarda Havalandırma ve Sürücü Koltuğunda Masaj Özelliği ( 330 € ) opsiyonu alındığında gelen masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu Audi' dekinden farklı çalışmakta olup, sadece elektrikli bel destek ayarının şişirilebilir yastığının yukarı, aşağı hareket etmesi ile görevini yerine getiriyor. Omuzlarda, baldırlarda, belin yan bölgelerinde ya da sırtın üst bölgelerinde herhangi bir masaj fonksiyonu bulunmuyor ama göreceli de olsa uzun yolculuklarda işe yarıyor diyebilirim.

16 - Araçta PN1 kodlu Burr Walnut Masif Ağaç Dekor ( 300 € ), PN2 kodlu Ebony Masif Ağaç Dekor ( 300 € ) veya PN6 kodlu Fırçalanmış Koyu Alüminyum Dekor ( 300 € ) opsiyonlarından biri seçilir ise kapı içlerinde bulunan cam açma butonlarının uçlarında, ayna ayar butonunun başlığında ve iç kapı kollarının üst ve alt uçlarında krom şeritler geliyor ancak bagaj açma butonu ile yakıt deposu kapağı açma butonlarının uçları mat siyah olarak geliyor ve bu butonları sonradan değiştirmek gerekiyor. Bu trimler seçilmeyip standart olarak gelen açık gri renkli Alüminyum Dekor alınırsa da bu kısımların tamamı mat siyah olarak geliyor.

17 - PSP kodlu Şerit Takip Asistanı Lane Assist ( 370 € ) opsiyonu alınınca sistem gereği direksiyon simidi içinde bir titreşim motoru bulunduğu için sonradan Scirocco, Scirocco R, Golf GTI, Golf R veya Polo GTI direksiyonu takılamıyor. Takılsa dahi sistem eksik parçadan dolayı hata veriyor.

18 - UF6 kodlu Media-in Multimedya soketi USB Adaptörlü ( 120 € ) opsiyonu, UF8 kodlu Media-in Multimedya soketi I-pod Adaptörlü ( 140 € ) opsiyonu veya 7A2 kodlu Torpido Gözünde 6' lı CD Değiştirici ( 420 € ) opsiyonu alındığında torpido gözündeki yukarıdan açılır kullanım klavuzu gözü iptal oluyor.

Taner Göde
01 03 2013, 08:25
Ellerine sağlık Uğur arkadaşım,

Çok kıymetli ve değerli bir çalışma olmuş. Birçok CC sahibinin ve/veya CC adayının işine yarayacağından eminim. Örnek olarak ben Cam Tavan-Elektrikli Arka Cam Perde ve Climatronic paketi yerine Cam Tavan ve Elektrikli Arka Cam Perde opsiyonlarını ayrı ayrı almıştım. Ama CC insana neler yaptırmıyor ki? Panoramik cam tavanlı sıfır sayılacak 1.6 TDI PASSAT VARIANT bile sattırıyor.:)

Moderatörden bu konuyu "CC" kategorisine taşımasını rica ediyorum.

mod3
01 03 2013, 08:29
Konu Tanışma İçerikli Olmadığından Dolayı CC Bölümüne Taşınmıştır. Lütfen Daha Dikkatli Konu Açalım...

UGR
01 03 2013, 11:54
Ellerine sağlık Uğur arkadaşım,

Çok kıymetli ve değerli bir çalışma olmuş. Birçok CC sahibinin ve/veya CC adayının işine yarayacağından eminim. Örnek olarak ben Cam Tavan-Elektrikli Arka Cam Perde ve Climatronic paketi yerine Cam Tavan ve Elektrikli Arka Cam Perde opsiyonlarını ayrı ayrı almıştım. Ama CC insana neler yaptırmıyor ki? Panoramik cam tavanlı sıfır sayılacak 1.6 TDI PASSAT VARIANT bile sattırıyor.:)

Moderatörden bu konuyu "CC" kategorisine taşımasını rica ediyorum.


Rica ederim Taner Abi, ne demek? :)

Variant' ı ben de çok beğeniyorum ama CC başka birşey... :)

Görüşmek üzere.

UGR
01 03 2013, 11:58
Konu Tanışma İçerikli Olmadığından Dolayı CC Bölümüne Taşınmıştır. Lütfen Daha Dikkatli Konu Açalım...

Kusuruma bakmayın lütfen, forumda çok yeniyim ve yeni konu aç ikonunu bir türlü bulamamıştım.

Tanışma bölümünde bulunca da sanırım sadece buradan açılıyor diye konuyu direkt açmıştım.

Ama sonradan farkettim ki hangi konuda konu açmak gerekirse o konu başlığı altında bu iken varmış.

Tekrar kusuruma bakmayın lütfen.

AhmetLP
01 03 2013, 15:44
Gerçekten çok yararlı olmuş, elinize sağlık :)

Ya benim kafama takılan bir şey var. Alcantara döşeme ile birlikte herhangi bir koltuksal donanım alınabiliyor muydu?

UGR
01 03 2013, 23:25
Gerçekten çok yararlı olmuş, elinize sağlık :)

Ya benim kafama takılan bir şey var. Alcantara döşeme ile birlikte herhangi bir koltuksal donanım alınabiliyor muydu?

Merhaba;

Sadece alcantara koltuk döşemesi seçilince standart yarı manuel, yarı elektrikli koltuklar geliyor.

Bu döşeme seçimine ek ve bağımsız olarak elektrikli, hafızalı koltuklar, yine bağımsız olarak farklı bir opsiyonla masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu ve yine bağımsız olarak sadece ön veya ön ve arka koltuk ısıtma seçilebiliyor ancak koltuk havalandırma seçilemiyor.

AhmetLP
02 03 2013, 13:19
Merhaba;

Sadece alcantara koltuk döşemesi seçilince standart yarı manuel, yarı elektrikli koltuklar geliyor.

Bu döşeme seçimine ek ve bağımsız olarak elektrikli, hafızalı koltuklar, yine bağımsız olarak farklı bir opsiyonla masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu ve yine bağımsız olarak sadece ön veya ön ve arka koltuk ısıtma seçilebiliyor ancak koltuk havalandırma seçilemiyor.
Ya ben 1 ay önce sipariş verdim 1 ay sonra gelecek inşallah. Ben siyah alcantara seçtim. Listede koltuklarla alakalı 2 tane opsiyon vardı. Biri yalnızca nappa ile alınabilir diye yazıyordu, diğerinde de bişey yazmıyordu. Biz de ek açıklaması olmayanı seçtik. Sonra Almanya'dan gelen listede o opsiyon ile birlikte nappa'yı koyup alcantara'yı çıkartmışlar. Kadın da "Elektrikli koltuk seçeneği olmuyor alcantara'da, alcantara'nın yanında bişey seçemiyosunuz demişti. Öyle değil yani? Emin misiniz? Geri viteste aynaların aşağı inmesi ve elektrikli koltuklar çok önemli benim için. Ön-arka ısıtma koyduk zaten. Eğer alcantara ile birlikte şu koltuk seçeneklerinden biri koyulabiliyorsa çok kızarım.

UGR
03 03 2013, 22:59
Ya ben 1 ay önce sipariş verdim 1 ay sonra gelecek inşallah. Ben siyah alcantara seçtim. Listede koltuklarla alakalı 2 tane opsiyon vardı. Biri yalnızca nappa ile alınabilir diye yazıyordu, diğerinde de bişey yazmıyordu. Biz de ek açıklaması olmayanı seçtik. Sonra Almanya'dan gelen listede o opsiyon ile birlikte nappa'yı koyup alcantara'yı çıkartmışlar. Kadın da "Elektrikli koltuk seçeneği olmuyor alcantara'da, alcantara'nın yanında bişey seçemiyosunuz demişti. Öyle değil yani? Emin misiniz? Geri viteste aynaların aşağı inmesi ve elektrikli koltuklar çok önemli benim için. Ön-arka ısıtma koyduk zaten. Eğer alcantara ile birlikte şu koltuk seçeneklerinden biri koyulabiliyorsa çok kızarım.

Ahmet Kardeş Merhaba;

Valla açık söylemek gerekirse benim çalıştığım dönemde, yani bundan 3,5 ay öncesine kadar aldığımız ürün ve teknik eğitimlerde alcantara koltuk ile elektrikli koltukların alınabildiği şeklinde bilgi verildi hepimize.

Ancak tutup da Almanya ya da VW Türkiye distribütöründeki arkadaşlar her zaman olduğu gibi bir takım donanımlara yine kafalarına göre karar verip, değişiklik yapıp, artık alınamıyor diyorlarsa inan birşey diyemeyeceğim.

Çünkü çok hızlı değişiklikler yapıyorlar ve işin içindeyken bile hızlarına yetişemiyorduk.

Ve çoğu zaman biz satış danışmanları bile müşteriye araç siparişi girerken değişiklikleri öğreniyorduk.

Lütfedip, bize yapılan değişiklikleri bir mail ile haber verme nezaketinde bile bulunmuyorlardı.

Biz de müşteri ile aynı anda öğreniyorduk bazı şeyleri.

Ben şu anki kendi satış danışmanından başka bir satış danışmanına da danış derim.

Ben de gidip araştıracağım tekrar, benim de içim gıcıklandı şimdi... :(

Taner Göde
03 03 2013, 23:15
Koltuk renkleri zaten koltuk Kumaş, Alcantara/Deri ve Deri seçeneklerinden ayrı. Kumaş standart "Silversprint" olarak geliyor, kumaş için alabileceğiniz tek ekstra masaj ve havalandırma fonksiyonu, o zaman da kumaş tipi "Function" oluyor.

Alcantara/Deri veya Deri aldığınızda ön koltuklar ısıtmalı geliyor, ön cam su fıskiyeleri de ısıtmalı geliyor.

Kumaşta ısıtmalı herhangi birşey gelmiyor.Innenausstattung Leder


Ausstattung Alcantara/Leder "Vienna"
1.645,00 €
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/de-4.0/btn_info_close.gifScheibenwaschdüsen vorn automatisch beheiztSitzmittelbahnen in Alcantara, Mittelarmlehnenoberflächen sowie Wangeninnenseiten in Leder "Vienna"Vordersitze beheizbar

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Lederausstattung "Nappa"
2.290,00 €
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/de-4.0/btn_info_close.gifScheibenwaschdüsen vorn automatisch beheiztSitzmittelbahnen und Wangeninnenseiten sowie Mittelarmlehnenoberflächen in Leder "Nappa"Vordersitze beheizbar

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

Lederausstattung "Nappa" mit aktiver Klimatisierung für die Vordersitze inkl. Massagefunktion auf der Fahrerseite
2.780,00 €
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/de-4.0/btn_info_close.gifLendenwirbelstützen vorn, Fahrerseite elektrisch inklusive Massagefunktion, Beifahrerseite manuell einstellbarScheibenwaschdüsen vorn automatisch beheiztSitzmittelbahnen und Wangeninnenseiten sowie Mittelarmlehnenoberflächen in Leder "Nappa"Vordersitze beheizbarVordersitze mit aktiver Klimatisierung

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Innenausstattung Stoff

Sportsitze vorn mit aktiver Klimatisierung, Stoff "Function", inkl. Massagefunktion auf der Fahrerseite
490,00 €
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/de-4.0/btn_info_close.gifLendenwirbelstützen vorn, Fahrerseite elektrisch inklusive Massagefunktion, Beifahrerseite manuell einstellbarSitzbezüge in Stoff, Dessin "Function"Vordersitze mit aktiver Klimatisierung

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Innenausstattungsfarbe

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Desert Beige-Schwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Desert Beige-Titanschwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Muranorot-Titanschwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
Titanschwarzggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Schwarz-Titanschwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Schwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
St.Tropez-Naturbraun


Instrumententafel
Naturbraun


Teppich
Naturbraun


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Titanschwarz-Schwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif
http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Sitze
Trüffel-Titanschwarz


Instrumententafel
Schwarz


Teppich
Schwarz


Himmel
St.Tropezggf. aufpreispflichtig

http://cc5.volkswagen.de/cc5/images/pixel.gif


Serieninnenaustattung

Sitzbezüge in Stoff, Dessin "Silversprint"
Serie

Passait
03 03 2013, 23:16
Arkadaşlar benim bir sorum olacak konudan bağımsız.Benim Siparişiminde gelmesine 1 ay var üretimede sanırım bu hafta yada haftaya girer.Merak ettiğim şuanda bir opsiyon ekletmek istesem (Geri görüş kamerası) geliş yada üretiliş tarihinde uzama olurmu gelişini etkilermi :sor1

Taner Göde
03 03 2013, 23:25
Siparişiniz "ORDERED" durumdaysa bir ihtimal müdahale edilebilir fakat "SCHEDULED" konumundaysa geri dönüş yoktur. Satış danışmanınızla görüşmenizi öneririm.


Arkadaşlar benim bir sorum olacak konudan bağımsız.Benim Siparişiminde gelmesine 1 ay var üretimede sanırım bu hafta yada haftaya girer.Merak ettiğim şuanda bir opsiyon ekletmek istesem (Geri görüş kamerası) geliş yada üretiliş tarihinde uzama olurmu gelişini etkilermi :sor1

UGR
04 03 2013, 01:29
Arkadaşlar Merhaba;

Bu aralar üzerinde epeyce kafa yorduğum için ilgi alanımın tamamını kaplayan ve bu bilgilerin bazılarına ulaşmak için de derin araştırma yaptığım bir konuda özellikle özel sipariş verecek arkadaşlara da yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir konu açarak aşağıdaki bilgileri paylaşmak istedim.

Biraz uzun ve detaylı oldu ama umarım işinize yarar... :)1 - 1Y3 kodlu XDS Elektronik Diferansiyel Kilidi ( 150 € ) opsiyonunu sipariş edince vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 550,00 TL. ödüyorsunuz ancak Ender Elektronik' te Metin bu özelliği menüden çok çok daha düşük bir fiyata açıyor. ( Fiyatı Ender' de saklı, buradan yazmayayım, uygun olmaz, sorup öğrenebilirsiniz. )

2 - 3FG kodlu Panoramik Cam Tavan ( 680 € ) ile 3Y2 kodlu Arka Camda Elektrikli Perde ( 200 € ) opsiyonunu istiyorsanız, bu iki opsiyonu ayrı ayrı sipariş etmek yerine PHK kodlu Klimatronik Klima, Panoramik Cam Tavan, Arka Camda Elektrikli Perdeyi içeren paketi alın. Opsiyonları ayrı ayrı alınca net bedelde, vergisiz 680 € + 200 € = 880 € ödemek gerekiyor. Ancak paket olarak alınca araçta zaten standart donanımda yer alan Klimatronik Klima için 310 € indirim alıyorsunuz ve paket olarak 960 € - 310 € = 550 €' ya geliyor ve vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 1.200 TL. kazancınız oluyor.

3 - 4F2 kodlı Keyless Access Anahtarsız Giriş Sistemi ( 320 € ) opsiyonu yerine PEL kodlu Easy Open Paketini ( 360 € ) aldığınızda, vergilerden sonra anahtar teslimde sadece 150 TL. gibi bir farkla hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştıracak olan bagaj kapağını arka tamponun altına bacağınızı uzatarak açma fonksiyonunu alabiliyorsunuz.

4 - 4GX kodlu Isıtmalı Ön Cam ( 130 € ) ile 4GY kodlu Kızılötesi Yansıtmalı Ön Cam ( 140 € ) opsiyonları birlikte alınamıyor. Her iki özelliğin bir arada bulunduğu 4GZ kodlu opsiyon CC' de sunulmuyor.

5 - R-Line paketini alırsanız, paketin içinde gelen Titanium Black Tavan Kaplaması için ek olarak bedelsiz olan PNT kodlu opsiyonu da almanız gerekiyor, R-Line paketini almazsanız Titanium Black Tavan Kaplaması istiyorsanız 6NT kodlu opsiyonu alarak net bedelde, vergisiz 180 € ödemeniz gerekiyor.

6 - R-Line paketini alırsanız, paketin içinde gelen Scirocco R veya Golf R direksiyonunda titreşim motoru bulunmadığı için PSP kodlu Şerit Takip Asistanı, yani Lane Assist' i alamıyorsunuz. Aynı sebepten dolayı Lane Assist' i alırsanız da R-Line paketini alamıyorsunuz.

7 - 6SJ kodlu Çift Yüzlü Bagaj Halısı' nın ( 40 € ) bir yüzü standart olan bagaj halısı şeklinde olup, alt tarafı ka kauçuk kaplamalıdır ve çift yüzlü olarak kullanılabilir. Ancak Halı tarafın kenarlarındaki overloklar, kauçuk olan tarafta da gözüktüğü için zamanla aşınıyorlar ve tiftik tiftik oluyorlar. ( Daha önce kullandığım için biliyorum. ) Bunun yerine yedek parça ve aksesuar departmanlarından yaklaşık olarak 150 TL. gibi aynı fiyata tekabül eden bagaj havuzunu almak çok daha mantıklı ve uzun ömürlü olduğu için de daha kullanışlı.

8 - 7A2 kodlu Torpido Gözünde 6' lı CD Değiştirici ( 420 € ) opsiyonu dinozor çağından kalma tarih öncesi bir özellik olup, fiyatı da anahtar teslimde yaklaşık olarak 1.500 TL. gibi saçma sapan bir rakam olduğu için bu özelliği sakın almayın derim.

9 - 7AL kodlu Alarm Plus ( 270 € ) opsiyonu özellikle bu araç için çok önemli bir özellik olup, mutlaka alın derim. Zira araçta standart olarak gelen RCD 510 veya anahtar teslimde 7.500 TL. gibi dünyanın parasını verip de alacağınız güzelim RNS 510' un çalınmasını önlemiş olursunuz. Bu sistemlerdeki hırsızlık oranı salgın hastalık şeklinde.

10 - Aracın standart donanımında Lastik Basınç Uyarı Sistemi mevcut ve uyarısını sadece gösterge tablosunda bir ikaz lambasını yakarak yapıyor. 7K3 kodlu Lastik Basınç Kontrolü ( 120 € ) opsiyonu seçerseniz standart olan sistemdeki ikaz lambasına ek olarak sürücü bilgilendirme ekranında bir araç kuş bakışı resmi etrafında lastiklerin tek tek hava basınçlarını da göstermektedir.

11 - 7X5 kodlu Paralel Park Asistanı, Park Assist ve Ön - Arka Park Mesafe Sensörü ( 600 € ) opsiyonunu seçtiğinizde, aracın standart donanımında yer alan 7X2 kodlu Ön - Arka Park Mesafe Sensörü opsiyonunun fiyatı düşerek net bedelde 600 € - 390 € = 210 €' ya alınabiliyor ve anahtar teslimde sadece yaklaşık olarak 750 TL. farkla bu opsiyonu alabiliyorsunuz.

12 - 8G1 kodlu Light Assist, Uzun - Kısa Far Kontrolü ( 100 € ) opsiyonunu seçtiğinizde, görsel olarak iç dikiz aynasının önünde Lane Asisst' in kamerasından farklı bir kamera geliyor ve iç dikiz aynası VW şeklinde değil Audi şeklinde geliyor.

13 - 9ZZ kodlu Premium Cep Telefon Hazırlığı ( 400 € ) opsiyonunu seçip, R2Z kodlu RNS 510 ( 2.070 € ) opsiyonunu seçmeseniz dahi tavanda köpekbalığı yüzgeci şeklindeki balıksırtı anten geliyor.

14 - PB5 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna ( 670 € ) opsiyonu veya PB7 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna Sol Koltuk Masaj Fonksiyonu ( 720 € ) opsiyonu alındığında geri vitese takınca yan dikiz aynalarının otomatik olarak aşağıya eğilerek kaldırıma yaklaşan arka lastiği gösterme fonksiyonu geliyor. Bu opsiyonlardan herhangi biri alınmazsa araçta gelen modüle bağlı olarak bu özellik sonradan da açılabiliyor. Ancak araçta mevcut olan modül bu özelliği desteklemiyorsa modül takılmak suretiyle bu özellik açılabiliyor.

15 - PB7 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna Sol Koltuk Masaj Fonksiyonu ( 720 € ) opsiyonu, WL9 kodlu Nappa Deri Döşeme Havalandırma ve Sürücü Koltuğunda Masaj Özellikli ( 1.890 € ) opsiyonu veya WSL kodlu Function Kumaş Koltuk Döşemesi Ön Koltuklarda Havalandırma ve Sürücü Koltuğunda Masaj Özelliği ( 330 € ) opsiyonu alındığında gelen masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu Audi' dekinden farklı çalışmakta olup, sadece elektrikli bel destek ayarının şişirilebilir yastığının yukarı, aşağı hareket etmesi ile görevini yerine getiriyor. Omuzlarda, baldırlarda, belin yan bölgelerinde ya da sırtın üst bölgelerinde herhangi bir masaj fonksiyonu bulunmuyor ama göreceli de olsa uzun yolculuklarda işe yarıyor diyebilirim.

16 - Araçta PN1 kodlu Burr Walnut Masif Ağaç Dekor ( 300 € ), PN2 kodlu Ebony Masif Ağaç Dekor ( 300 € ) veya PN6 kodlu Fırçalanmış Koyu Alüminyum Dekor ( 300 € ) opsiyonlarından biri seçilir ise kapı içlerinde bulunan cam açma butonlarının uçlarında, ayna ayar butonunun başlığında ve iç kapı kollarının üst ve alt uçlarında krom şeritler geliyor ancak bagaj açma butonu ile yakıt deposu kapağı açma butonlarının uçları mat siyah olarak geliyor ve bu butonları sonradan değiştirmek gerekiyor. Bu trimler seçilmeyip standart olarak gelen açık gri renkli Alüminyum Dekor alınırsa da bu kısımların tamamı mat siyah olarak geliyor.

17 - PSP kodlu Şerit Takip Asistanı Lane Assist ( 370 € ) opsiyonu alınınca sistem gereği direksiyon simidi içinde bir titreşim motoru bulunduğu için sonradan Scirocco, Scirocco R, Golf GTI, Golf R veya Polo GTI direksiyonu takılamıyor. Takılsa dahi sistem eksik parçadan dolayı hata veriyor.

18 - UF6 kodlu Media-in Multimedya soketi USB Adaptörlü ( 120 € ) opsiyonu, UF8 kodlu Media-in Multimedya soketi I-pod Adaptörlü ( 140 € ) opsiyonu veya 7A2 kodlu Torpido Gözünde 6' lı CD Değiştirici ( 420 € ) opsiyonu alındığında torpido gözündeki yukarıdan açılır kullanım klavuzu gözü iptal oluyor.


Arkadaşlar Merhaba;

CC ile ilgili olarak özel sipariş sırasında dikkat edilmesi gerenler konulu hazırlamış olduğum mesajımdaki maddelere birkaç ilave yapmak istiyorum.

Ahmet arkadaşımın kendi CC siparişi için sormuş olduğu bir soru önemli bir detayı ortaya çıkardı.

Gerçi ben kendisine Doğuş Oto' da çalıştığım zamanlarda almış olduğum ürün eğitimde tarafımıza verilen bilgilere bağlı kalarak bir bilgi verdim ancak sonradan Taner Abi' nin de büyük desteği ile ( kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim. :) ) konuyu aydınlattık ve aşağıda kısaca açıklamak istiyorum.

Konu şu;

Alcantara koltuk döşemesi seçildiği zaman ek olarak koltuklarda sadece ön veya ön ve arka dış koltuk ısıtması seçilebilmekte olup, koltuk ayarları standart donanımda geldiği şekli ile yarı manuel, yarı elektrikli olarak gelmektedir ve elektrikli, hafızalı koltuk ayarı alınamamaktadır.

Elektrikli, hafızalı koltuk ayarı opsiyonu sadece Nappa deri döşeme seçeneği ile birlikte tercih edilebilmektedir.

İkinci ekleme olarak;

Araç içinde trim rengi olarak Burr Walnut Masif Ağaç Dekor alındığında orta konsol kaplaması Fırçalanmış Koyu Alüminyum Dekor görünümünde geliyor, Ebony Masif Ağaç Dekor alındığında ise orta konsol kaplaması standart olarak gelen açık gri renkli Alüminyum Dekor görünümünde geliyor.

Bir de Lane Assist alındığında da iç dikiz aynası Volkswagen şeklinde değil Audi şeklinde geliyor.

AhmetLP
04 03 2013, 22:46
Abi bu arada benim aklıma takılan bir şey var. Bana verilen listede Light Assist yoktu, ben de eklemedim o yüzden. O sırada aklıma da gelmedi. Dinamik viraj aydınlatmalı xenon farlar, LED gündüz farları opsiyonunu ekledim sadece. Light Assist niye yoktu ki acaba? Buralarda gördüğüm hiçbir listede de yoktu Light Assist.

UGR
05 03 2013, 03:48
Abi bu arada benim aklıma takılan bir şey var. Bana verilen listede Light Assist yoktu, ben de eklemedim o yüzden. O sırada aklıma da gelmedi. Dinamik viraj aydınlatmalı xenon farlar, LED gündüz farları opsiyonunu ekledim sadece. Light Assist niye yoktu ki acaba? Buralarda gördüğüm hiçbir listede de yoktu Light Assist.

Ahmetim;

Bende makyajlı kasa CC ilk çıktığından ibaret hem basılı olarak, hem de bilgisayarda PDF formatında kayıtlı olarak opsiyonel ekipman listesi mevcut ve tüm listelerde yer alıyor.

Acaba gözden mi kaçtı ya da senin bayideki satışçı mı atladı diye düşündüm.

Aşağıya opsiyonel ekipman listesini ekliyorum.

Bu arada dün bahsettiğimiz konu için VW distribütör ürün departmanındaki arkadaş ile görüştüm ve o da Almanya ile kendi aralarındaki sistemden bayağı bir araştırma yapıp bana geri dönüş yaptı ve alcantara koltuk ile elektrikli koltukların alınamadığını doğruladı.

Üstüne üstlük daha dünya kadar kombinasyon kısıtlaması ve uyarlaması olduğunu da öğrendim.

Ama buradan yazmaya kalkarsam destan olur... :)

Örneğin benim Nappa full deri koltuklarda hafıza, havalandırma ve masaj fonksiyonu isteyebileceğim sadece çöl beji ve siyah renk seçeneği var.

St. Tropez, Murano kırmızı ve şekerleme kahverengisi renkte bu özellikler de alınamıyor.

Light Assist alınca da ısıtmalı ön cam ya da kızılötesi yansıtmalı ön cam alınamıyor.

Anlayacağın, dipsiz kuyu gibi.

Sen aklına takılan birşey olursa yaz, biliyorsam hemen, bilmiyorsam da araştırıp, bulup cevaplamaya çalışırım... :)

Görüşürüz kardeşim.


http://shop.passatturkiye.com/resimupload/images/vwcc484.jpg

AhmetLP
05 03 2013, 08:35
Ahmetim;Bende makyajlı kasa CC ilk çıktığından ibaret hem basılı olarak, hem de bilgisayarda PDF formatında kayıtlı olarak opsiyonel ekipman listesi mevcut ve tüm listelerde yer alıyor.Acaba gözden mi kaçtı ya da senin bayideki satışçı mı atladı diye düşündüm.Aşağıya opsiyonel ekipman listesini ekliyorum.Bu arada dün bahsettiğimiz konu için VW distribütör ürün departmanındaki arkadaş ile görüştüm ve o da Almanya ile kendi aralarındaki sistemden bayağı bir araştırma yapıp bana geri dönüş yaptı ve alcantara koltuk ile elektrikli koltukların alınamadığını doğruladı.Üstüne üstlük daha dünya kadar kombinasyon kısıtlaması ve uyarlaması olduğunu da öğrendim.Ama buradan yazmaya kalkarsam destan olur... :)Örneğin benim Nappa full deri koltuklarda hafıza, havalandırma ve masaj fonksiyonu isteyebileceğim sadece çöl beji ve siyah renk seçeneği var.St. Tropez, Murano kırmızı ve şekerleme kahverengisi renkte bu özellikler de alınamıyor.Light Assist alınca da ısıtmalı ön cam ya da kızılötesi yansıtmalı ön cam alınamıyor.Anlayacağın, dipsiz kuyu gibi. Sen aklına takılan birşey olursa yaz, biliyorsam hemen, bilmiyorsam da araştırıp, bulup cevaplamaya çalışırım... :)Görüşürüz kardeşim.http://shop.passatturkiye.com/resimupload/images/vwcc484.jpg

Uğur abim,


Yine farkında olmadan içimi rahatlattın. Light assist ile ısıtmalı ön cam alınamıyorsa tamam ya, içimde kalmaz :)


Ben de bu renkten dolayı gelen sınırlamaları anlamıyorum. Hiçbir bağlantı da kuramıyorum.


Eve gidince bana verilen listeye bakacağım. Elimde hem Altur'dan aldığım, hem de Doğuş'tan aldığım liste var. İkisi aynıydı sanırım. Doğuş'tan aldığım listeyi defalarca kontrol ettim atladığım bir şey var mı diye. Ama iyi oldu öğrendiğim ısıtmalı ön cam ile alınmadığını.

AhmetLP
05 03 2013, 17:43
Usta baktım eve gelince bana verilen listeye, Light Assist olması gereken yerde Side Assist yazıyor.

Bugün de aradım Doğuş'u. Bayanın kendi hatasından dolayı yanlış girilen siparişi düzeltmemiz nedeniyle 2 hafta ertelenmiş teslim tarihi. Bunu da 3 hafta sonra öğreniyorum... 16. haftaya sarktı teslim.

eczaciemreeren
06 04 2013, 18:51
Arkadaşlar Merhaba;

Bu aralar üzerinde epeyce kafa yorduğum için ilgi alanımın tamamını kaplayan ve bu bilgilerin bazılarına ulaşmak için de derin araştırma yaptığım bir konuda özellikle özel sipariş verecek arkadaşlara da yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir konu açarak aşağıdaki bilgileri paylaşmak istedim.

Biraz uzun ve detaylı oldu ama umarım işinize yarar... :)1 - 1Y3 kodlu XDS Elektronik Diferansiyel Kilidi ( 150 € ) opsiyonunu sipariş edince vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 550,00 TL. ödüyorsunuz ancak Ender Elektronik' te Metin bu özelliği menüden çok çok daha düşük bir fiyata açıyor. ( Fiyatı Ender' de saklı, buradan yazmayayım, uygun olmaz, sorup öğrenebilirsiniz. )

2 - 3FG kodlu Panoramik Cam Tavan ( 680 € ) ile 3Y2 kodlu Arka Camda Elektrikli Perde ( 200 € ) opsiyonunu istiyorsanız, bu iki opsiyonu ayrı ayrı sipariş etmek yerine PHK kodlu Klimatronik Klima, Panoramik Cam Tavan, Arka Camda Elektrikli Perdeyi içeren paketi alın. Opsiyonları ayrı ayrı alınca net bedelde, vergisiz 680 € + 200 € = 880 € ödemek gerekiyor. Ancak paket olarak alınca araçta zaten standart donanımda yer alan Klimatronik Klima için 310 € indirim alıyorsunuz ve paket olarak 960 € - 310 € = 550 €' ya geliyor ve vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 1.200 TL. kazancınız oluyor.

3 - 4F2 kodlı Keyless Access Anahtarsız Giriş Sistemi ( 320 € ) opsiyonu yerine PEL kodlu Easy Open Paketini ( 360 € ) aldığınızda, vergilerden sonra anahtar teslimde sadece 150 TL. gibi bir farkla hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştıracak olan bagaj kapağını arka tamponun altına bacağınızı uzatarak açma fonksiyonunu alabiliyorsunuz.

4 - 4GX kodlu Isıtmalı Ön Cam ( 130 € ) ile 4GY kodlu Kızılötesi Yansıtmalı Ön Cam ( 140 € ) opsiyonları birlikte alınamıyor. Her iki özelliğin bir arada bulunduğu 4GZ kodlu opsiyon CC' de sunulmuyor.

5 - R-Line paketini alırsanız, paketin içinde gelen Titanium Black Tavan Kaplaması için ek olarak bedelsiz olan PNT kodlu opsiyonu da almanız gerekiyor, R-Line paketini almazsanız Titanium Black Tavan Kaplaması istiyorsanız 6NT kodlu opsiyonu alarak net bedelde, vergisiz 180 € ödemeniz gerekiyor.

6 - R-Line paketini alırsanız, paketin içinde gelen Scirocco R veya Golf R direksiyonunda titreşim motoru bulunmadığı için PSP kodlu Şerit Takip Asistanı, yani Lane Assist' i alamıyorsunuz. Aynı sebepten dolayı Lane Assist' i alırsanız da R-Line paketini alamıyorsunuz.

7 - 6SJ kodlu Çift Yüzlü Bagaj Halısı' nın ( 40 € ) bir yüzü standart olan bagaj halısı şeklinde olup, alt tarafı ka kauçuk kaplamalıdır ve çift yüzlü olarak kullanılabilir. Ancak Halı tarafın kenarlarındaki overloklar, kauçuk olan tarafta da gözüktüğü için zamanla aşınıyorlar ve tiftik tiftik oluyorlar. ( Daha önce kullandığım için biliyorum. ) Bunun yerine yedek parça ve aksesuar departmanlarından yaklaşık olarak 150 TL. gibi aynı fiyata tekabül eden bagaj havuzunu almak çok daha mantıklı ve uzun ömürlü olduğu için de daha kullanışlı.

8 - 7A2 kodlu Torpido Gözünde 6' lı CD Değiştirici ( 420 € ) opsiyonu dinozor çağından kalma tarih öncesi bir özellik olup, fiyatı da anahtar teslimde yaklaşık olarak 1.500 TL. gibi saçma sapan bir rakam olduğu için bu özelliği sakın almayın derim.

9 - 7AL kodlu Alarm Plus ( 270 € ) opsiyonu özellikle bu araç için çok önemli bir özellik olup, mutlaka alın derim. Zira araçta standart olarak gelen RCD 510 veya anahtar teslimde 7.500 TL. gibi dünyanın parasını verip de alacağınız güzelim RNS 510' un çalınmasını önlemiş olursunuz. Bu sistemlerdeki hırsızlık oranı salgın hastalık şeklinde.

10 - Aracın standart donanımında Lastik Basınç Uyarı Sistemi mevcut ve uyarısını sadece gösterge tablosunda bir ikaz lambasını yakarak yapıyor. 7K3 kodlu Lastik Basınç Kontrolü ( 120 € ) opsiyonu seçerseniz standart olan sistemdeki ikaz lambasına ek olarak sürücü bilgilendirme ekranında bir araç kuş bakışı resmi etrafında lastiklerin tek tek hava basınçlarını da göstermektedir.

11 - 7X5 kodlu Paralel Park Asistanı, Park Assist ve Ön - Arka Park Mesafe Sensörü ( 600 € ) opsiyonunu seçtiğinizde, aracın standart donanımında yer alan 7X2 kodlu Ön - Arka Park Mesafe Sensörü opsiyonunun fiyatı düşerek net bedelde 600 € - 390 € = 210 €' ya alınabiliyor ve anahtar teslimde sadece yaklaşık olarak 750 TL. farkla bu opsiyonu alabiliyorsunuz.

12 - 8G1 kodlu Light Assist, Uzun - Kısa Far Kontrolü ( 100 € ) opsiyonunu seçtiğinizde, görsel olarak iç dikiz aynasının önünde Lane Asisst' in kamerasından farklı bir kamera geliyor ve iç dikiz aynası VW şeklinde değil Audi şeklinde geliyor.

13 - 9ZZ kodlu Premium Cep Telefon Hazırlığı ( 400 € ) opsiyonunu seçip, R2Z kodlu RNS 510 ( 2.070 € ) opsiyonunu seçmeseniz dahi tavanda köpekbalığı yüzgeci şeklindeki balıksırtı anten geliyor.

14 - PB5 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna ( 670 € ) opsiyonu veya PB7 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna Sol Koltuk Masaj Fonksiyonu ( 720 € ) opsiyonu alındığında geri vitese takınca yan dikiz aynalarının otomatik olarak aşağıya eğilerek kaldırıma yaklaşan arka lastiği gösterme fonksiyonu geliyor. Bu opsiyonlardan herhangi biri alınmazsa araçta gelen modüle bağlı olarak bu özellik sonradan da açılabiliyor. Ancak araçta mevcut olan modül bu özelliği desteklemiyorsa modül takılmak suretiyle bu özellik açılabiliyor.

15 - PB7 kodlu 12 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Spor Ön Koltuklar ve Hafızalı Yan Dikiz Aynaları Otomatik Kararan Sol Ayna Sol Koltuk Masaj Fonksiyonu ( 720 € ) opsiyonu, WL9 kodlu Nappa Deri Döşeme Havalandırma ve Sürücü Koltuğunda Masaj Özellikli ( 1.890 € ) opsiyonu veya WSL kodlu Function Kumaş Koltuk Döşemesi Ön Koltuklarda Havalandırma ve Sürücü Koltuğunda Masaj Özelliği ( 330 € ) opsiyonu alındığında gelen masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu Audi' dekinden farklı çalışmakta olup, sadece elektrikli bel destek ayarının şişirilebilir yastığının yukarı, aşağı hareket etmesi ile görevini yerine getiriyor. Omuzlarda, baldırlarda, belin yan bölgelerinde ya da sırtın üst bölgelerinde herhangi bir masaj fonksiyonu bulunmuyor ama göreceli de olsa uzun yolculuklarda işe yarıyor diyebilirim.

16 - Araçta PN1 kodlu Burr Walnut Masif Ağaç Dekor ( 300 € ), PN2 kodlu Ebony Masif Ağaç Dekor ( 300 € ) veya PN6 kodlu Fırçalanmış Koyu Alüminyum Dekor ( 300 € ) opsiyonlarından biri seçilir ise kapı içlerinde bulunan cam açma butonlarının uçlarında, ayna ayar butonunun başlığında ve iç kapı kollarının üst ve alt uçlarında krom şeritler geliyor ancak bagaj açma butonu ile yakıt deposu kapağı açma butonlarının uçları mat siyah olarak geliyor ve bu butonları sonradan değiştirmek gerekiyor. Bu trimler seçilmeyip standart olarak gelen açık gri renkli Alüminyum Dekor alınırsa da bu kısımların tamamı mat siyah olarak geliyor.

17 - PSP kodlu Şerit Takip Asistanı Lane Assist ( 370 € ) opsiyonu alınınca sistem gereği direksiyon simidi içinde bir titreşim motoru bulunduğu için sonradan Scirocco, Scirocco R, Golf GTI, Golf R veya Polo GTI direksiyonu takılamıyor. Takılsa dahi sistem eksik parçadan dolayı hata veriyor.

18 - UF6 kodlu Media-in Multimedya soketi USB Adaptörlü ( 120 € ) opsiyonu, UF8 kodlu Media-in Multimedya soketi I-pod Adaptörlü ( 140 € ) opsiyonu veya 7A2 kodlu Torpido Gözünde 6' lı CD Değiştirici ( 420 € ) opsiyonu alındığında torpido gözündeki yukarıdan açılır kullanım klavuzu gözü iptal oluyor.

Cok yararli bilgiler var..tesekkurler

seyu-seyu
09 04 2013, 08:01
forumda yazdıklarınızı dikkatle takip ediyorum. bu arada cc niz hayırlı olsun . aklıma takılan bir konu var cc de dinamic light assist diye bir opsiyon göremedim . Volkswagen de de bu opsiyon için(DLA) 465 avro, dinamik viraj aydınlatmamalı xenon için vegündüz sürüş farları için 750 avro ek ücret isteniyor. forumda okuduğum kadarıyla dinamik viraj aydınlatmamalı xenon için vegündüz sürüş farlar opsiyonunun içinde DLA olduğu söyleniyor. bunun aslı varmıdır bilgi verirmisiniz 1 hafta içinde 1.4 cc siparişi vereceğim ....yardım..

GhosT BusteR
12 04 2013, 20:31
1 - 1Y3 kodlu XDS Elektronik Diferansiyel Kilidi ( 150 € ) opsiyonunu sipariş edince vergilerden sonra anahtar teslimde yaklaşık olarak 550,00 TL. ödüyorsunuz ancak Ender Elektronik' te Metin bu özelliği menüden çok çok daha düşük bir fiyata açıyor. ( Fiyatı Ender' de saklı, buradan yazmayayım, uygun olmaz, sorup öğrenebilirsiniz. )


bu sadece yazilim mi yani ? Ender elektronigin yaptigi orjinali ile aynimi dir
?

GhosT BusteR
12 04 2013, 20:44
ayrica assaridaki opsiyon listelerinde gereksiz dediginiz neler war ??

1 -1Y3 Elektronik dinamik diferansiyel kilidi (XDS) O 150 EUR
2 - 4F2 "Keyless Access" O 320 EUR
3- 4GX ISITMALI ön cam O 130 EUR
4-4GY Kizilotesi yansitmali on cam O 140 EUR
5 - 7AL Alarm "Plus" O 270 EUR

7 - 7X5 "Park Assist" ve ön-arka park mesafe sensörü O 600 EUR
8- 7Y1 Serit degistirme asistani "Side Assist" O 390 EUR -----
9 - 8WH Krom Cerceveli on Sis fari 160 EUR-----
10- 9Q4 Renkli yol Bilgisayari O 140 EUR
11 - KA2 GEri park Kamerasi "Rear Assist" O 290 EUR -----
12 - PA5 Ambiyans Aydinlatmasi O 120 EUR
13- PSP Serit takip asistani '' Lane Assist" O 370 EUR
15 - UF8 MEDIA-IN multimedya soketi, I-Pod adaptörlü O 140 EUR
16-VW5 Ses yalitimli on yan camlar karartilmis arka ve arka yan camlar ) 466 EUR
16- WSL '' Function'' kumas koltuk dosemesi' on koltuklarda havalandirma ve surucu koltugunda masaj ozelligi 0 330 EUR
17- WXF Dinamik viraj aydinlatmali xenon farlar' LED gunduz farklari O 519 EUR

600w ses sistemini cok isterdim ama yemiyor :D

GhosT BusteR
12 04 2013, 21:05
gerci hesaplayinca 101.600 yapti.. ÖTV nin kadv sinin alindigini unuttum ilk hesapta.. nasil bi ulkede yasiyorsak.!

GhosT BusteR
12 04 2013, 21:13
AYRICA tek tek yaziyorum ama :S CC opsiyon listesinde bi-xenon far goremedim :( WXF koduyla Dinamik viraz aydinlatmali xenon farlar, LED gunduz farlari var sadece ?? kafam karisti wallahi :)

UGR
04 05 2013, 10:10
AYRICA tek tek yaziyorum ama :S CC opsiyon listesinde bi-xenon far goremedim :( WXF koduyla Dinamik viraz aydinlatmali xenon farlar, LED gunduz farlari var sadece ?? kafam karisti wallahi :)

Erkan Kardeş Merhaba;

Kusura bakma, iş değişikliği sebebiyle bir süredir foruma dahi giremiyordum, o yüzden sorularını ancak cevaplayabiliyorum.

Özel mesajın geldi de öyle farkedebildim.

XDS meselesi şöyle;

XDS ( Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi ) sistemi, araçta zaten var olan ESP ( Elektronik Stabilite Programı ya da BOSCH tarafından değiştirilen yeni adıyla ESC : Elektronik Stabilite Kontrolü ) modülü ve bu modüle bağlı EDL ( Elektronik Diferansiyel Kilidi ) ile birlikte çalışıyor. Araçta standart olarak yer alan ESP, aracın virajda, ani şerit değiştirmede, geyik testi hareketi vb. gibi herhangi bir durumda kayması başlaması ile beraber, lastikler arasındaki dönüş farkını hesaplayarak aracın kaydığını hissettiği anda devreye girerek, lastiklere farklı basınçlarda fren gücü vermek suretiyle aracı stabil tutmaya çalışıyor.

EDL, çekiş gücünü yola aktaran ön lastiklerin farklı zeminlerde olması durumunda ( Örneğin; sağ ön lastik çamurda, sol ön lastik kuru asfaltta ) kalkış esnasında zemine az tutunan sağ ön lastiğe daha az çekiş gücü ve torq iletilmesini, zemine daha iyi tutunan sol ön lastiğe ise daha fazla çekiş gücü ve torq iletilmesini sağlayarak aracın sağa ya da sola çekmeden dengeli kalkış yapmasını sağlar.

XDS ise, viraja frensiz girdiğinizde, frenlemeden ve ESP' den bağımsız olarak viraj içinde kalan ve dönüş çapı daha az olan lastiğe daha az çekiş gücü, viraj dışında kalan ve dönüş çapı daha fazla olan lastiğe daha fazla çekiş gücü vererek, aracın dengeli bir şekilde savrulmadan virajdan çıkmasını sağlar.

Bununla birlikte XDS olan araçlarda ESP çok daha geç devreye girer.

Yani özetlersek; XDS, ESP olan CC' de var ama fabrika tarafından açılmamış ve ücret karşılığı satılan yazılımsal bir ekipman olup, Ender Elektronik çok çok daha makul bir fiyata açıyor ve fabrikadan gelen ile herhangi bir farkı yok, çünkü fabrikadan gelen XDS' de araca monte edilmiş herhangi bir cihaz yada modül bulunmuyor.

Bir örnekle anlatayım, Audi A3' ün Attraction modellerinde sürücü bilgilendirme ekranı ( yol bilgisayarı ) standart ekipman değildi ve ek ücret karşılığı satılıyordu. Araç sahibi özel servislerde ya da yetkili servislerde servis danışmanını kafalayıp, açtırabiliyordu ve tüm fonksiyonlarıyla Ambiente ve Ambition modellerinde gelen sürücü bilgilendirme ekranının aynısı oluyordu. Doğuş naptı? Attraction modellerin satışında bu işten para kazanamayacağım diye servislerde açılmasını yasaklattı ve dışarda açtıranlarınkini de garanti dışı bırakacağını bir iç yazışmayla açıkladı. Audi A3 Attraction' u olup da yaşayanlar bilirler... :)

Biliyorum, çok uzun yazdım ama CC ve otomobil aşkı bu işte... :)

GhosT BusteR
04 05 2013, 10:17
Cok tesekkür ederim zaman ayırıp yazmışsınız:) Aynen abim bnde hastası oldum:)) amladıgım opsiyona xds yamaya gerek yok o zamn:) Peki endere açtırırsak garanti gitmez degil mi?? Kafamda 2-3 tilki dönüyorda garanti meselesi hep dur diyecek gibi bana..

1. Chiptuning
2. Zenec 2011d
3. Su xds .

Hepside garanti yüzünden servis dışı yaptırmak istesemde bi ses duuur diyor:(


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

UGR
04 05 2013, 10:44
ayrica assaridaki opsiyon listelerinde gereksiz dediginiz neler war ??

1 -1Y3 Elektronik dinamik diferansiyel kilidi (XDS) O 150 EUR - GEREKSİZ ALMA, ENDER' DE METİN' E AÇTIR.
2 - 4F2 "Keyless Access" O 320 EUR - EASY OPEN' I AL DERİM, ÇOK DAHA KULLANIŞLI VE ARALARINDA ÇOK AZ BİR FİYAT FARKI VAR.
3- 4GX ISITMALI ön cam O 130 EUR - AL DERİM, KIŞIN ÇOK İŞE YARIYOR.
4-4GY Kizilotesi yansitmali on cam O 140 EUR - 4GX ISITMALI ÖN CAM İLE ALINAMIYOR, SEÇİM YAPMAK GEREKİYOR VE ISITMALI ÖN CAM DAHA AĞIR BASIYOR BENCE.
5 - 7AL Alarm "Plus" O 270 EUR - KESİNLİKLE AL, RCD YADA RNS' Yİ BU KORUYOR İŞTE.

7 - 7X5 "Park Assist" ve ön-arka park mesafe sensörü O 600 EUR - GÜZEL SEÇİM, BENCE AL, FİYATI DÜŞÜYOR VE 750 TL. FARKLA ALIYORSUN.
8- 7Y1 Serit degistirme asistani "Side Assist" O 390 EUR - GÜZEL ÖZELLİK AMA BAZEN DIŞ DİKİZ AYNALARININ İÇ KISMINDA YANIP SÖNEN IŞIKLAR İNSANI ŞAŞIRTIP, GEREKSİZ PANİKLETİYOR. BU ÖZELLİK AVRUPA' DA 2012 MODEL YILINDA DA VARDI, TÜRKİYE' YE 2013 MODEL YILIONA GEÇİNCE GELDİ.
9 - 8WH Krom Cerceveli on Sis fari 160 EUR - ARAÇTA STANDART OLARAK ZATEN VAR, EKLEME YAPMANA GEREK YOR.
10- 9Q4 Renkli yol Bilgisayari O 140 EUR - GÜZEL DURUYOR, DAHA KULLANIŞLI VE DAHA RAHAT OKUNUYOR, BENCE AL.
11 - KA2 GEri park Kamerasi "Rear Assist" O 290 EUR - AL DERİM, PARK EDERKEN ÇOK İŞE YARIYOR,BAZEN ARKA PARK SENSÖRÜ BAŞKA BİR AÇIYI ALGILAYIP, GEREKSİZ UZUN SİNYAL VEREBİLİYOR.
12 - PA5 Ambiyans Aydinlatmasi O 120 EUR - AL DERİM, AKŞAM ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYOR, BİR DE SADECE SÜS DEĞİL, GERÇEKTEN İŞE YARIYOR.
13- PSP Serit takip asistani '' Lane Assist" O 370 EUR - TÜRKİYE' DEKİ YOLLARIN DURUMUNDAN DOLAYI HER ZAMAN İŞE YARAMAYABİLİYOR. SANA KALMIŞ BİR ŞEY, İÇİM RAHAT EDEREK AL DİYEMEM.
15 - UF8 MEDIA-IN multimedya soketi, I-Pod adaptörlü O 140 EUR - İHTİYACIN VARSA AL DERİM, ARAÇ KULLANIRKEN IPOD YA DA IPHONE' UNU AUX' A BAĞLAYIP, SÜREKLİ MÜZİKLERİ DEĞİŞTİRMEKLE UĞRAŞIP, GÖZÜNÜ YOLDAN AYIRMIYORSUN. TÜM LİSTELERİ, PARÇALARI, SANATÇILARI YOL BİLGİSAYARINDAN VE DİREKSİYON ÜZERİNDEKİ BUTONLARDAN TAKİP ETTİĞİN İÇİN GÜVENLİ SÜRÜŞ OLUYOR VE KAZA YAPMA RİSKİNİ GERÇEKTEN ÇOK DÜŞÜRÜYOR. BİR DE BU ÖZELLİĞİ ALINCA TORPİDO GÖZÜ İÇİNDEKİ KULLANIM KİTAPÇIĞI GÖZÜ YOK OLUYOR, ONUN YERİNE BAĞLANTI MODÜLÜ GELİYOR. KİTAPÇIĞI TORPİDO GÖZÜNÜN İÇİNE KOYMAN GEREKİYOR.
16-VW5 Ses yalitimli on yan camlar karartilmis arka ve arka yan camlar ) 466 EUR - SES YALITIMINA GEREK YOK DERİM, ARAÇ ZATEN ÇOK AZ SES ALIYOR İÇİNE, SES YALITIMI ÇOK BAŞARILI. BİR DE SES YALITIMLI ÖN CAMLARIN ALLAH KORUSUN KIRILMASI DURUMUNDA BULUNMASI DERT OLDUĞUNDAN ARACIN CAMSIZ OLARAK EN AZ 20-30 GÜN SERVİSTE YATAR YA DA NAYLON BANTLANMIŞ OLARAK GEZERSİN.
16- WSL '' Function'' kumas koltuk dosemesi' on koltuklarda havalandirma ve surucu koltugunda masaj ozelligi 0 330 EUR - FİYATI UYGUN GÜZEL Bİ ÖZELLİK AMA ELEKTRİKLİ KOLTUKLARI ALAMAZSIN BU DÖŞEME İLE. BEN SACEDE BU ARACA ALCANTARA YA DA TAM DERİ DIŞINDAKİ KUMAŞ KOLTUKLARI YAKIŞTIRAMIYORUM.
17- WXF Dinamik viraj aydinlatmali xenon farlar' LED gunduz farklari O 519 EUR - AL DERİM, ÖN FARLARIN DRL, YANİ LED GÜNDÜZ SÜRÜŞ FARLARI İLE GELİYOR. DEĞİLSE GÜNDÜZ SÜRÜŞ FARLARI FARIN İÇLERİNDE KALAN SARI RENKLİ AMPUL ŞEKLİNDE GELİYOR. BİR DE VİRAJLARDA DÖNÜŞ ÖZELLİĞİ OLMUYOR BU ÖZELLİĞİ ALMAYINCA.

600w ses sistemini cok isterdim ama yemiyor :D - SANA ALMAMANI ÖNERDİĞİM EKİPMANLARIN PARASIYLA DA BU ÖZELLİĞİ ALABİLİRSİN İSTERSEN... :)Erkan Kardeş Tekrar Merhaba;

Karışmasın diye ayrı ayrı cevaplıyorum sorularını.

Yine karışmasın diye yukarıdaki alıntının yanlarına yazdım.

Şimdiden hayırlı olsun... :)

UGR
04 05 2013, 10:53
AYRICA tek tek yaziyorum ama :S CC opsiyon listesinde bi-xenon far goremedim :( WXF koduyla Dinamik viraz aydinlatmali xenon farlar, LED gunduz farlari var sadece ?? kafam karisti wallahi :)

Bi-xenon far standart çünkü... :)

Kafanın karışması normaldir, herşeyin neden nasılını anlamaya çalıştığın evredesin de o yüzden... :)

Her özel siparişçi geçer bu evreden.

UGR
04 05 2013, 11:01
Yok, XDS açtırmayla garanti bozulmuyor.

Hatta Ender' de yaptırdığın işlemlerin hemen hemen hiçbirinde garanti bozulmuyor.

Çünkü Metin kardeşim sağlam iş yapar, orjinal parça kullanır.

Yan sanayi parçaları takma taraftarı değil.

Chiptuning yaptırma derim, çünkü 7 ileri DSG şanzuman, aracın üretmiş olduğu 250 NM torqa kadar dayanabiliyor. Torqu artırdığın takdirde DSG' nin patmala riski çok artıyor. Bir de zincirli aktarması olan 1.4 TSI motorda zamanla zincir sarkması oluyor ve aracı soğukken ilk çalıştırdığında, zincir yağlanana kadar çok hırıltılı çalışıyor.

Zenec 2011, Zenec 2010' a göre çok daha gelişmiş ve daha iyi ama ben yine de sevmiyorum. Sonradan takıldığı çok belli oluyor ve RCD, RNS serisi gibi durmuyor, sana kalmış yani.

UGR
04 05 2013, 11:03
Bu arada Ender' de XDS açtırma dışında fabrikadan gelip de açık olmayan çok daha fazla özelliği açtırabiliyorsun ve hiçbiri garantiyi bozmuyor.

GhosT BusteR
04 05 2013, 11:03
Ugur bey :) yada abi diyim ilginiz için çok teşekkür ederim:)) saolasınız her soruma cewap veriyorsunuz:) vw bayileri bile bu konuda aciz kaliyor:) ben konum itibari ile su an sıkıntılı bölgedeyim:) ikide bir vw aramakta istemiyorum:) tayine gittigindede herseyi bir kerede halletmek istiyorum bu yüzden arada saçma sorularım olabilir:)


Wxf farşar basıl peki xenon demiş:) farklımı gelicek :)) xenon olunca? Yoksa bu sadece viraj farlarımı xenon:) anlayamadım gitti:) çok zor iş bu yeni araç işiiii

UGR
04 05 2013, 11:49
forumda yazdıklarınızı dikkatle takip ediyorum. bu arada cc niz hayırlı olsun . aklıma takılan bir konu var cc de dinamic light assist diye bir opsiyon göremedim . Volkswagen de de bu opsiyon için(DLA) 465 avro, dinamik viraj aydınlatmamalı xenon için vegündüz sürüş farları için 750 avro ek ücret isteniyor. forumda okuduğum kadarıyla dinamik viraj aydınlatmamalı xenon için vegündüz sürüş farlar opsiyonunun içinde DLA olduğu söyleniyor. bunun aslı varmıdır bilgi verirmisiniz 1 hafta içinde 1.4 cc siparişi vereceğim ....yardım..

Selam;

Umarım çok geç kalmamışımdır cevap vermede... :)

Benim sipariş şimdilik beklemede, araç dışında farklı bir konu yüzünden... :(

Dynamic Light Assist 2012 model yılına ait araçlar için opsiyonel ekipman listesinde vardı ama 2013 model yılına ait opsiyonel ekipman listesinde kaldırıldı.

WXF kodlu Dinamik Viraj Aydınlatmalı Xenon far ve LED gündüz sürüş farları opsiyonu bu özelliği barındırmıyor. Eğer barındırsaydı, iç dikiz aynasının ön tarafında öne doğru bakan ve cama yapışık olmayan ( yani Lane Assist kamerasından bağımsız ) bir kamera daha olurdu.

Bir araştırma sonucu sonradan öğrendiğim kadarıyla, bu ekipman, makyajsız olan CC' lerde sadece halojen farlı olan ( mercekli bi-xenon farlı olmayan ) ve makyajlı CC' lerde de sadece standartta gelen bi-xenon farla ( LED aydınlatmalı gündüz sürüş farları ve dinamik viraj aydınlatması olmayan ) alınabilen bir opsiyon olduğu bilgisine ulaştım.

Yani 2012 model yılına sahip araçlarda da WXF kodlu Dinamik Viraj Aydınlatmalı Xenon far ve LED gündüz sürüş farları opsiyonu ile birlikte bu özellik zaten alınamıyordu.

Tam olarak kaldırılma sebebini ya da dinamik viraj aydınlatmalı bi-xenon farla bu özelliğin alınamamasının mantığını anlayamamış olsam da ( çünkü diğer markalarda bu iki özellik birlikte alınabiliyor ) bunun nedeni olarak;

Bu iki özelliği birden sahip olan bir A aracı viraj içinde ve farları virajın içine dönük şekildeyken, sistem kamerası, karşıdan gelen B aracının tam karşısında olmaması sebebiyle gelen farları sistemi aktive edecek kadar güçlü görmüyor ve uzun farları kısaya düşürmüyor. Karşıdan gelen B aracı, A aracının tam olarak karşısında olmasa da, A aracının viraj içine dönük olan uzun farları, B aracının sürücüsünün gözlerini almaya devam ediyor. Viraj içinde olan A aracı, B aracı tam olarak karşısına gelince uzun farlarını kısaya düşürüyor ki bu da iki aracın zaten yan yana gelmesi durumunda oluyor.

Şeklinde bir bilgiye ulaştım.

Aslında açıklama mantıklı ama diğer marka araçlarda nasıl var peki bu iki özellik birden diye düşünmeden edemiyor insan... :)

Umarım bu bilgiler işine yarar... :)

UGR
04 05 2013, 12:03
Ugur bey :) yada abi diyim ilginiz için çok teşekkür ederim:)) saolasınız her soruma cewap veriyorsunuz:) vw bayileri bile bu konuda aciz kaliyor:) ben konum itibari ile su an sıkıntılı bölgedeyim:) ikide bir vw aramakta istemiyorum:) tayine gittigindede herseyi bir kerede halletmek istiyorum bu yüzden arada saçma sorularım olabilir:)


Wxf farşar basıl peki xenon demiş:) farklımı gelicek :)) xenon olunca? Yoksa bu sadece viraj farlarımı xenon:) anlayamadım gitti:) çok zor iş bu yeni araç işiiii

Hiç önemli değil, her zaman yardıma hazırım.

Bu arada burdan yazdın, baktın cevap yok, özelden yazınca mail geliyor ya haberim oluyor o zaman ve bakıp yazıyoyorum vaktim olunca.

Xenon farların farkı da şu;

Standart olan bi-xenon farlarda hem uzun, hem kısa farları barındıran mercekli farların yanında gündüz farı olarak da farların iç kısmında yer alan sarı renkli ampule sahip gündüz sürüş farları geliyor.

Opsiyon olarak alınan WXF kodlu bi-xenon farlarda ise yine hem uzun, hem kısa farları barındıran mercekli farlar aynı zamanda viraja girince lastiklerin açısına göre mercekleri sağa sola doğru çeviriyor ve görüntüsünde bir farklılık yok. Farların içinde kalan kısmında 1 adet led ve mercek farın etrarafında da U biçiminde led sıralı gündüz sürüş farı geliyor.

Sinyaller her ikisinde de farın iç alt tarafında.

Hepsi bu... :)

GhosT BusteR
04 05 2013, 12:06
Hiç önemli değil, her zaman yardıma hazırım.

Bu arada burdan yazdın, baktın cevap yok, özelden yazınca mail geliyor ya haberim oluyor o zaman ve bakıp yazıyoyorum vaktim olunca.

Xenon farların farkı da şu;

Standart olan bi-xenon farlarda hem uzun, hem kısa farları barındıran mercekli farların yanında gündüz farı olarak da farların iç kısmında yer alan sarı renkli ampule sahip gündüz sürüş farları geliyor.

Opsiyon olarak alınan WXF kodlu bi-xenon farlarda ise yine hem uzun, hem kısa farları barındıran mercekli farlar aynı zamanda viraja girince lastiklerin açısına göre mercekleri sağa sola doğru çeviriyor ve görüntüsünde bir farklılık yok. Farların içinde kalan kısmında 1 adet led ve mercek farın etrarafında da U biçiminde led sıralı gündüz sürüş farı geliyor.

Sinyaller her ikisinde de farın iç alt tarafında.

Hepsi bu... :)

Ben çok yazdım forumda kirlilik olmasın die özelden yaIyorum baZen:) bide tam olarak nasıl soracagımı bilemedigim için saçma cümleler kurarım diye özelden yaziyorum:)) yekrar çok yeşekkür ederim:))

UGR
04 05 2013, 12:15
Ben çok yazdım forumda kirlilik olmasın die özelden yaIyorum baZen:) bide tam olarak nasıl soracagımı bilemedigim için saçma cümleler kurarım diye özelden yaziyorum:)) yekrar çok yeşekkür ederim:))

Soru sormaktan hiçbir zaman korkma, hele ki saçma olur da gülerler mi diye hiç korkma. Sonuçta hepimiz bilmediklerimizi öğrenmek için, yanlış bildiklerimizin de doğrusunu öğrenmek için burada buluşuyoruz.

Hepimiz bu ailenin bir parçasıyız... :)

GnomonHelios
04 05 2013, 12:40
12 yönlü elektrikli hafızalı koltuk ve aynayı sadece nappa deri koltukla ve de yanılmıyorsam masaj özellikle function kumaş koltukla seçebiliyorsunuz, alcantara koltuk ile birlikte sunulmuyor CC'lerde maalesef. Ön arka ısıtma derken kış paketi 2 seçmiş olacaksınız, burada da ön koltuklar deri olduğundan kış paketi 1 fiyatı olan 200 euro toplam fiyattan düşülecektir.
Ya ben 1 ay önce sipariş verdim 1 ay sonra gelecek inşallah. Ben siyah alcantara seçtim. Listede koltuklarla alakalı 2 tane opsiyon vardı. Biri yalnızca nappa ile alınabilir diye yazıyordu, diğerinde de bişey yazmıyordu. Biz de ek açıklaması olmayanı seçtik. Sonra Almanya'dan gelen listede o opsiyon ile birlikte nappa'yı koyup alcantara'yı çıkartmışlar. Kadın da "Elektrikli koltuk seçeneği olmuyor alcantara'da, alcantara'nın yanında bişey seçemiyosunuz demişti. Öyle değil yani? Emin misiniz? Geri viteste aynaların aşağı inmesi ve elektrikli koltuklar çok önemli benim için. Ön-arka ısıtma koyduk zaten. Eğer alcantara ile birlikte şu koltuk seçeneklerinden biri koyulabiliyorsa çok kızarım.