PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyon Rota Bilgilerinin MFD ye getirilmesi hkmusk
18 01 2013, 11:22
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 aylık aracımda Zenec 2011d cihaz takılıydı. Ancak Navigasyon yön bilgileri MFD de gözükmüyordu. Navigasyon bölümünde aynı konuyla ilgili sorun yaşayan arkadaşımızın açtığı konuda http://www.passatturkiye.com/necvoxnaviteczenec-diger-urunler/5945-2012-passat-comfort-zenec-bagintili-birsoru.html çözüm ararken dirlik arkadaşımızın ve Zenec türkiyenin bilgilendirmesine göre yapılacak işlem şu;

http://resim.passatturkiye.com/di-5UE2.jpg

Buna göre bende VAG kablo ile araca bağlanıp aşağıdaki işlemleri takip ettim;

http://resim.passatturkiye.com/di-2AKM.jpg

Bu işlemi yaptıktan sonra aracı kapattım tekrar açtım ve navigasyonu açıp bir adres verdim. Akabinde navigasyon yön bildirimleri MFD de çıktı. Ancak VCDC de autoscan yaptığımda ÜÇ hata kodu alıyorum. Bunları biri RADİO ki bu aracı aldığım ilk günden vardı. Bağlantı sağlanamıyor hatası. Zeneci değistirdikleri için böyle çıkıyor diye düsünüyordum.

var olan RADIO hatası üzerine CAN gateway ve NAVİGASYON hatası da eklendi aşağıda görüldüğü gibi;

http://resim.passatturkiye.com/di-IVHZ.jpg

Bir kaç kez kodları sildiğim halde tarattığımda tekrar çıkıyor, yani düzelmiyor hatalar.

İlk resimde VAS ile bağlantı kurulması yazmakta. Sıkıntının burdan kaynaklandığını sanmıyorum
Kendi kendine teşhis başlığı seçilecek diyor. bu da heralde VAS a özel mönüde var...
3. adım; 19 Numaralı Veri Yolu seçilip KODLAMA ile devam edilecek diyor, Ben ise burada 19 CAN gateway e girip installed bölümünden 37 numara NAVIGASYONU check ediyorum.

KODLAMA derken acaba uzun kodlamadan mı bahsediliyor?
19-Can gateway de uzun kodlamaya girersek Burda dolu olan 00, 01, 02 bytlarını görüyoruz fakat karsılarında bilgi yok, ne oldukları belli değil, şöyle ki;

http://resim.passatturkiye.com/di-7KFA.jpg

http://resim.passatturkiye.com/di-KUY0.jpg

http://resim.passatturkiye.com/di-JGJF.jpg

4. adım 37 Navigasyon seçilip araç tipine göre KODLAMA tamamlanacak diyor.

Ben bu pozisyonda VCSD'de 37 NAVİGASYONA veya RADYO ya tıklarsam program aranıyor ama bisey bulamıyor ve kontroller bağlantı sağlayamadı mesajıı veriyor.
Biraz uzun ve teferruatlı oldu biliyorum arkadaşlar. Ama en azından yarın baska biri ihtiyaç duyarsa, cevabını da bulabilisek anlaşılır olur.

Şimdi VAG konusundaki uzman arkadaşlarımızın yardımına ihtiyaç var :) Bahsettiğim sorunu nasıl halledebilirim? Haedemezsem hata kodu ile aracı kullanmak içime simeyecek ve tekrar eskiye dönüp navigasyon bilgilerinin MFD ye aktarımı özelliğini kapatacağım.

Şimdiden bu kadar şeyi okuyup cevaplayacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygılar

VW_Passat
18 01 2013, 11:24
Zenec i CAN BUS SIsteminin tanidigini bilmiyordum, ZENEC alanlar icin yararli bilgi olacak bu. Ayni Orjinal RNS510 u kodluyormus gibi oluyor kisacasi.

HGYAYLA
21 01 2013, 17:28
Kodlamada hata cikmasi cok normal ayni radio gibi sebebi sizin arkada bulunan canbus yaniltici cihaz zaten araciniz o aradaki cihaza baktiginda orjinal teyp baglanmadigini anliyor boylelikle radio diye kut hata veriyor daha sonra can gatevay yani arafaki hattan bahsediyor orada yaniltici oldugu icin yaniyor ve buda normal bende radio ve can gateway hatali hep devamli, navigation hatali cikmasida yine navigasyonun orjinal olmadigindan dolayi yani orjinal donanimi algilayamamasindan dolayi kaynaklaniyor yani suan her sey normal bu hatalarida gormezden gelmeniz en matiklisi...

Write on Tapatalk