PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google haritalarını bilgisayara indirebilirsinizRSS Haber
09 06 2012, 05:00
Gözde harita uygulamalarından Google Maps, yaptığı açıklama ile artık haritaların indirilip çevrimdışı da kullanılabileceğini müjdeledi. Fonksiyonun detayları ve kullanım şekli haberimizde.http://www.birbilsen.com/wp-content/uploads/2012/06/a11339027278.jpggoogle map

Gelişen*teknoloji*ve değişen*ihtiyaçlar*neticesinde artık*hayatımızda*dahaetkin*bir rol*oynayan*harita*uygulamalarının*yetenekleri*gün geçtikçe artıyor. Başta*yol*tarifi gibi birtakım*önemli*görevleri bulunan*yazılımlarınen bilineni kuşkusuz*Google*Maps.
Uzun zamandır*hizmet*veren*yazılım*harita*veritabanını* her geçen günyenilerken*diğer yandan iyileştirme çalışmalarını da sürdürüyor. Son olarak3 boyutlu görüntüleme hizmetine*başlayacağını açıklayan yetkililerden busefer*ise oldukça*güzel*bir*haber*daha geldi.
Buna göre artık dilediğiniz*bölgenin*haritasını tüm ayrıntılarıyla*indirip çevrimdışı*kullanabileceksiniz.*Yani böylelikle*erişim*için internetbağlantısına*ihtiyacınız*yok.
İlk etapta sadece*Android*işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerde geçerli olacak yenilik, belirlediğiniz bölgeyi tamamen tarayarak verileri telefonunuza indiriyor. Uygulamanın*“My Places”*sekmesinden erişilebilecek yenilikte ayrıca kayıtlı haritalar da listeleniyor.
Böylelikle bulunduğunuz bölgedeki internet bağlantı hatasında ya da 3G kapsama alanından çıkma durumunda dahi hizmete devam etmek isteyen firma aslında uzun süredir beklenen bir yeniliği -geç de olsa- gerçekleştirdi.*Üstelik birkaç ay önce*Android yazılımını güncelleyen*Google bu hamlesiyle birlikte -verdiği öncelik ile- platform kullanıcılarının gönlünü bir kez daha çalmayı başardı.
Şimdilik “Çevrimdışı Haritalar” için net bir çıkış tarihi açıklamayan Google’ın yakın zamanda güncelleme yayınlaması bekleniyor.
Devami... (http://www.birbilsen.com/2012/06/google-haritalarini-bilgisayara-indirebilirsiniz.html)

birBilsen.com (http://www.birbilsen.com)