PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Passat B 8.5 Dönüşlerde gelen sürtme sesiEmre Özarın
03 04 2021, 21:40
Selamlar arkadaşlar.

Aranızda yeniyim foruma böyle bir konu açarak başlamak istemezdim ama zor durumdayım.

Passat 1.5 tsi aracımı alalı bir buçuk ay oldu ve henüz 1000 km de. Aldığımdan beri sağa sola dönüşlerde ön takımdan diye tahmin ettiğim bir sürtme sesi gelmekte.
Servise gidene kadar ses azalıyor teste çıkıyoruz ses yok. Son gittiğimde aracı bıraktım dışarıda bekletmelerini ve sabah soğukken denemelerini rica ettim.
Maalesef yine bir sonuç çıkmadı. Aracı getirdiklerinde denedim ses geliyordu. Sanayiye gitsem eminim ki yarım saatte çözeceğim ama garantiden ötürü gitmiyorum.
Videoyu ekledim sesi dinleyince ne kadar rahatsız edici olduğunu göreceksiniz. Bu konuyla alakalı tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
İnanın paramı çöpe atmış gibi hissediyorum. Belki çok basit bir sorun belki de canımı tehlikeye götürecek kadar büyük bir sorun ve bunu servis çözemiyor.https://youtu.be/oy1sPR_EZ0c

cyhnozr
24 04 2021, 23:01
Passat 1.6 tdi dsg özellikle ilk çalıştığında direksiyonu sola çevirip kalkış yaptığımda sürtünmeyi hissediliyordu. Serviste 3. gidişimde şanzıman yağını ve balataları değiştirdikten sonra sorun çözülmüştü.