PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 1.4 tsi auto hold problemiCcTek
14 03 2019, 18:55
Merhaba,
aracımda elektronik fren arıza ışığı yanmaya başladı. Elektronik fren çalışıyor ancak auto hold çalışmıyor. Önce doğuş götürdüm, abs devir sensöründe sıkıntı var değişmeli dediler. Sanayideki ustama götürdüm, o da aynısını deyince değiştirdik. Ancak ikaz ışığı sönmedi. Hata mesajı bu sefer "şase ye giden yolda kısa devre" gibi birşey döndü. Ve elektronik fren arıza ışığı hala yanıyor. Ustam bu sefer tuştan dolayı dedi, onu da değiştik ama birşey değişmedi. Forumdaki Diğer konularda da tuş olayını okumuştum, ancak benimkinde işe yaramadı. Sigortalarını dA kontrol ettiler, onlardan da birşey çıkmadı. Bunların hepsi sol ön teker rulmanını değiştirdikten sonra oldu. Rulman orijinal, sensör orijinal, düğme orijinal ama değişen birşey yok.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

CcTek
16 03 2019, 15:07
Bugün başka bir ustaya daha götürdüm. Aynı şekilde bir çalıştı bir çalışmadı. Arıza da değişti gene. Gösterge lambasında arıza demeye başladı. Rulman değiştirirken esb kablosunu söktü taktı, acaba ona mı birşey Oldu.

ihsangokoglan
11 04 2019, 23:27
hocam aynı sorunu bende yaşıyorum şuan,aracım 2014 model passat,ekranda park fren arzası ve autohold tusu calışmıyor,sorunu çözebildiniz mi?