PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİL-Passat b7 higline anahtarsız giriş pil değişiomeryhy
21 05 2018, 12:46
Arkadaşlar merhaba, tarif edildiği şekilde pili değiştim kontağa taktım 15-20 sn bekledim vs. Şu an pilini değiştiğim anahtar ile arabaya giriş yapıp çalıştırabiliyorum ama aracı kitleyemiyorum, kilidini açamıyorum. Kısacası sadece giriş ve çalıştırmaya yarıyor. Ne yapmalıyım?

HARPAGON
22 05 2018, 08:21
Tusa zarar vermis olabilir misiniz?

cankaan_x
22 05 2018, 13:46
https://passatturkiye.com/neyi-nasil-yaparim/2800-pili-biten-anahtar-nasil-acilir.html#post93318


.Pil Değiştirme Olayı Şu Şekildedir

- Normal Anahtarı Alt Tarafından Çıkarın
- Metal Kısmı Anahtar Açma Butonunun Ters Tarafından Doğru Sağa İtin
- Kumandayı Düz Bir Cisimle Fazla Zarar Vermeden İkiye Ayırın
- Pili Değiştirin
- İşlemleri Tekrarlayın
- Sakın Hiç Bir Butona Basmayın
- İçindeki Anahtarla Arabayı Açın ( Kapı Kolunun Sağındaki Ucunu Sökerek )
- Kumandayı Takın ve Kontak Açık Şekilde 15-20 Saniye Bekleyiniz
- Arabayı Çalıştırabilirsiniz...

Eğer Pili Değiştirir Değiştirmez Butona Basarsanız Hafıza Silinir, Tekrar Pili Çıkarıp Denemeniz Gerekir Eğer Yine Olmuyorsa Mecbur Servise Para Bayılacaksınız, Pili Değiştirdikten Sonra Aracın İçine Girene Kadar Kesinlikle Kumandayı Kullanmayın Anahtarla Kapıyı Açıp Kontağa Kumandayı Sokun ve Kontağı Açık Konumda Bekleyiniz ( Bu Süre Zarfında Aracın Beyninden Kumandaya Anahtar Bilgileri ve Aracın Uzaktan Kontrol Ünite Bilgileri Yüklenmektedir Daha Sonra Aracınızı Çalıştırıp Kapatabilirsiniz... )


. Merhaba,

Kumanda pili değişiminden sonra, yada herhangi bir nedenle aracın kumandası aracın kapılarını açıp kapatmadığında kumandayı araca tanıtmak gerekir. Buna kumanda senkronizasyonu denir.

Bunu yapmak için sürücü tarafındaki anahtar deliğine plastik anahtarımızı takarak kilitleme yönünde çeviriyoruz. Kilitleme yönünde çevirilmiş vaziyette tutarken, bir yandan da kumanda kilitleme tuşuna basılı tutuyoruz. Yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutulduğunda kapı kilidinden tıkırtı sesi duyacaksınız. Anahtarı çıkarın ve kumandadan kapı açma tuşuna basın. İşte bu kadar anahtarınız tekrar aracınıza tanıtıldı.
Genellikle bu işlem servislerde yeni anahtar siparişi verildiğinde gelen anahtarı araca tanıtmak için yapılır. Bazen kumanda pilini değiştirdiğinizde de bu işlem gerekebilir.

Belki faydalı olabilir.

omeryhy
23 05 2018, 09:46
Çok teşekkürler, deneyeceğim.

- - - Sonradan Eklenen Mesaj - - -


Tusa zarar vermis olabilir misiniz?

Tuşa hiç dokunmamıştım.

omeryhy
26 05 2018, 17:10
Periyodik bakım için servise gittiğimde bahsettim anahtar sorunundan. Pil değiştiği halde açma kapama tuşu çalışmıyorsa kodlama ihtiyacı vardır dedi. Ücreti karşılığında yaptılar.