PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şanziman acil işletimdeAlp Tunga
17 04 2018, 08:45
Merhaba arkadaşlar iş çıkışı aracıma bindim ŞANZIMAN ACİL İŞLETİMDE SÜRMEYE DEVAM EDİLEBİLİR şeklinde uyarı verdi. Bende aracı birkaç defa södürüp tekrar çalıştırdım hata aynı şekil devam etti. Müşteri hizmetlerini aradım onlarda aracı söndürüp çalıştırmamı söyledi onuda yaptım hata devam etti. Hareket edin dedi geri vitese atıp çıktım devam ettim ama şunu fark ettim araba ikinci vitesten başka vitese geçmiyor. Kalkarken de hareket ettikten sonrada ikinci vitesle gidiyor. Bilgisi olan var mı?

Hasan6154
17 04 2018, 22:11
Şanzıman kendini korumaya almış görünüyor.

Böyle ciddi bir problem karşısında , neden bir an önce servise gitmek yerine , forumlarda zaman kaybediyorsunuz.

Alp Tunga
18 04 2018, 08:22
Hasan bey müşteri hizmetleri ile görüşerek hareket ettim. Müşteri hizmetleri bunları yapıp düzelmeyince hemen çekici gönderip servise gönderdi. Aracım şuan serviste ilgileniyorlar bunda sıkıntı yok. Başına böyle bir iş gelen var mı acaba süreç nasıl olacak bunları merak ettiğimden forma yazdım.

Hasan6154
18 04 2018, 23:47
Hasan bey müşteri hizmetleri ile görüşerek hareket ettim. Müşteri hizmetleri bunları yapıp düzelmeyince hemen çekici gönderip servise gönderdi. Aracım şuan serviste ilgileniyorlar bunda sıkıntı yok. Başına böyle bir iş gelen var mı acaba süreç nasıl olacak bunları merak ettiğimden forma yazdım.

Anladım geçmiş olsun. Forumlarda bazen bir soruya cevap gelmesi günler haftalar hatta aylar sürebiliyor.

Dilerim ucuz yollu hallolur ve tekrarı yaşanmaz. DSG hem çok keyifli hemde çok illet bir şanzıman.

Sorun çıkarmayan yıllarca çıkarmıyor, sorunlar başladı mı arkası kesilmiyor, tekrar tekrar aynı sorunlar yineleniyor.

Alp Tunga
19 04 2018, 08:39
Hasan Bey ilginize çok teşekkür ederim. Evet bir önceki aracımda 2014 yeni kasa dsg passattı onda da buna benzer sorun yaşamamıştım. Sizin gibi düşünerek onu sattım dsg 2016 modelini aldım ama maalesef bu da aynı sorunu açtı. İnşallah kendimi topladıktan sonra wolksvagenden vazgeçecem.

mrvolkan
19 04 2018, 09:12
Bende merak ettim bakalım masraf ne olacak

bism
05 06 2018, 16:13
Merhaba, benzer bi sorunu bende pazar akşamı yasadım..söyle ki, saat 8 gibi iftar için gittiğim yerde aracı stop ettim.bir saat sonra da çalıştırdım ve 100 metre yürüdükten sonra viteslerin ( bu arada aracım 150 bin km de dsg passat) geçişleri tuhaf geldi.ekranda ise anahtar işareti yanıyo d nin yerinde, kapatıp çalışrırdım bu sefer geri vitese taktım ama araç ne ileri ne de geri gitmiyor . olduğu gibi bırakıp doğuş yardım aradım.saolsunlar hakkını yemiyim hemen ivedi bi şekilde ilgilendiler.çekici geldi hangi servise götürmek istediğimi sordular bende etimesgut doğuş istedim.aracımın tüm bakımlarını orada yaptırıyorum.hatta o gece mağdur olmayım diye ikame araç da verdiler..
Bugun müşteri danışmanı aradı.arıza tespit yapılmış, şanzımanın ve mekatroniğin komple değişmesi gerektiğini bu parçaların 100 de yüzünü kendilerinin karsılayacağını bana da ortalama 1500 tl civarı işçilik vs yansıtılacığını söyledi.bende şanzımanın yeni mi sıfır mı olacağını sorduğumda, sizin aracınıza uygun iyileştirilmiş olduğunu iletti. istersem sipariş gecip 2 ile 3 güne kadarda teslim edebileceğini aynı zamanda 2 sene garantili olduğunu söyledi..şimdi bu iyileştirilmiş şanzıman ne anlama geliyor,
Bu konuyla ilgili bilgisi olan yada basına gelmiş arkadaslar bilgilendirse sevinirim.
Herkese saygılar

Cemil061
05 06 2018, 16:55
Mekatroniği bilemiyorum yanlız kavrama evet güçlendirilmiş takılıyor diye biliyorum, 6 ay kadar önce belki biraz daha fazla bende titreme başlama şikayeti ile servise gittiğimde güçlendirilmiş kavramadan bahsetmişlerdi.

yasin3866
05 06 2018, 19:45
O zaman neden ilk üretimde güçlendirilmiş kavrama takip müşteriyi memnun etmiyorlar