PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plasti-dip kaplatma yapan varmı?ersind
26 08 2016, 01:50
Merhaba arkadaşlar
aramızda plasti-dip kaplatma yapan varmı?
artıları eksileri var mı?
aslında benim merak ettiğim. folyo kaplanğında aşırı güneşte kalınca sökülürken kaportaya zarar veriyor. bu sistemde aynı sorun var mı?

Ömer Akdemir
26 08 2016, 02:29
Plasti-dip dediğimiz olayda hemen hemen aynı şey. Yaptırmadım, çevremde yaptıran kimsede yok fakat düşününce ikiside plastik madde olduğunu için ikiside aynı etkiyi gösterecektir.

Ek olarak; kaplama yaptırdığınız yerin güvenilir olması gerekiyor. Kullandığı malzemenin kaliteli olması gerekiyor. Passat B7 için 2 fiyat aldık biri 2500 biri 3500 ve bu fiyatı aynı şirketten aldık. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteliyse güneşte kaportaya zarar verme olasılığı olmuyor. Çünkü bu işi sadece bizler yapmıyoruz. Adamlar Bentley, Lamborghini, Ferrari gibi araçları kaplatıyor :) Böyle birşey olsa bu riski göze almazlar değil mi :o

NeXuS
03 09 2016, 23:14
Önceki aracımın siyah plastik kısımlarını plastidip kaplatmıştım. Araba ile aynı renk. Sıkıntısızdı 6 ay kadar. Dengesiz yıkamacının biri uyarmış olmama rağmen tazyikli suyu yakından tutunca bir kenarı kalktı. Kullanımda bir sıkıntı yaşamadım. Fırça ile yıkadığımda oldu. Çok bastırmayacaksınız. Yıkamacıda tazyikli su yakından tutulmayacak. Şimdi vernikli ve parlak versiyonlarıda çıkmış.

Samsung'tan gönderildi...