PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkswagen 177 Bin Aracını Geri Çağırıyor ?guney11790
24 03 2016, 00:12
Emisyon değerlerini özel bir yazılımla düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla dünya çapında 11 milyon otomobili geri çağırmak zorunda kalan Alman otomobil devi Volkswagen, bu kez başka bir nedenle 177 bin otomobili geri çağırıyor.
PASSAT'LAR GERİ ÇAĞIRILIYOR
Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi (KBA), 2014 ve 2015 model Passat otomobillerde merkezi bir elektronik hata olduğunu internet sayfasında duyurdu.
Spiegel Online'e konuşan bir VW sözcüsü, hata nedeniyle Passat marka otomobillerin geri çağırıldığını doğruladı. 177 bin aracın kaçının Almanya'da olduğu konusunda ise bilgi paylaşılmadı.
SKODA SUPERB'DE DE AYNI SORUN VAR
Merkezi elektronik aksamdaki hata nedeniyle motorun durabileceği, buna bağlı olarak fren ve servonun işlevini tam olarak yapamayacağı ve farların sönebileceği belirtiliyor. Hatanın acil çağrılmayı gerektirmediği ve şu ana kadar yaşanmış bir sıkıntı olmadığına dikkat çekilirken, sözkonusu sorunun tamirhanede kısa sürede giderilebildiği kaydedildi.
Öte yandan Spiegel Online, VW bünyesinde bulunan bir diğer otomobil markası Skoda Superb'de de 25 bin aracın aynı sorunu yaşadığını yazdı. Skoda Superb'lerin 6 binin Almanya'da olduğu belirtilirken, hatalı otomobillerin sahiplerine mektup yazılarak araçların önümüzdeki süreçte servislere çağrılacağı öğrenildi.

beyler böyle bir haber var, sizce ucu bizlere dokunur mu ? bahsedilen arıza nedir fikri olan var mı ?

Oguzmahmut
24 03 2016, 08:17
Musibetler hep ard arda gelirmiş, ama bir musibet de bin nasihatten evla imiş...

guney11790
24 03 2016, 13:38
Musibetler hep ard arda gelirmiş, ama bir musibet de bin nasihatten evla imiş...

Hocam kuşkusuz öyle insan başına gelince akıllanır ve değişir. Fakat bu bahsedilen sorun hakkında bilginiz var mı ?

Oguzmahmut
24 03 2016, 15:01
Hocam kuşkusuz öyle insan başına gelince akıllanır ve değişir. Fakat bu bahsedilen sorun hakkında bilginiz var mı ?
Medyadan okuduğum kadarıyla biliyorum, zaten son dizel skandalından sonra yıllardır müşterisi olduğum VW grubundan ayrıldım. Dolayısıyla sorunun detayını bilemiyorum, şu anki aracım VW grubundan değil. Anlatılanlara bakılırsa mazallah başa gelirse çok sıkıntılı bir durum. Yıllardır aklımdan geçen ve yaşamamak için hep dua ettiğim kabustu bu...

brb89
24 03 2016, 17:00
Dillendirmemek araclarin piyasasini durmemek lazim ayrica butun araclar demiyor kim bilir hangi ulkenin hangi araclari